Strefa Młodego Rodzica – cykl kreatywnych spotkań od września do grudnia w Krapkowicach

Strefa Młodego Rodzica to projekt zainicjowany przez trzy krapkowiczanki w ramach programu „Działaj lokalnie”. Patronat medialny nad projektem objął nasz portal Krapkowice24-7.com.

O autorkach projektu

Autorkami projektu są trzy krapkowiczanki, przedsiębiorcze, kreatywne, młode kobiety. Osoby nastawione na pracę z drugim człowiekiem. Ukierunkowane na własny rozwój i podnoszenie umiejętności zawodowych.

  • Magdalena Majak-Chmiel – doula, członkini Stowarzyszenia DOULA w Polsce, doradca chustonoszenia ClauWi, właścicielka internetowej pasmanterii Makeland, z wykształcenia polonista.
  • Agnieszka Ciotucha – dietetyk kliniczny, trener personalny, instruktor m.in. fitness i indor cycling, nauczyciel wychowania fizycznego.
  • Malwina Szaja – specjalista z zakresu logopedii i neurologopedii, pedagog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki oraz trener grafomotoryki. Praktykuje nowe rozwiązania w diagnostyce i leczeniu zaburzeń zgryzu i wymowy – Regulatory funkcji MFS.

Dla kogo Strefa Młodego Rodzica?

Dla młodych ludzi – wchodzących w nową rolę mamy i taty, otwartych na wiedzę, umiejętności, chętnych do wymiany doświadczeń. Przede wszystkim dla rodziców, którzy obecnie są bezrobotni, na urlopie macierzyńskim, tacierzyńskim, wychowawczym, a dzieci nie są objęte opieką żłobkową czy przedszkolną. Wchodząc w nową rolę młodzi ludzie są podekscytowani, ale i pełni obaw. Brak wsparcia instytucjonalnego powoduje, że nie mają okazji weryfikować swojej wiedzy i wymieniać się doświadczeniem w nowej roli.

Integracja oraz wymiana doświadczeń

Projekt kładzie nacisk na integrację młodych rodziców, nawiązanie nowych, wartościowych kontaktów, wzajemną wymianę doświadczeń, a także zweryfikowanie swojej wiedzy z wiedzą specjalistów. Zakłada się, że młodzi ludzie dostrzegą również walor edukacyjny podejmowanych działań, skierowany na wzmacnianie rozwoju ich dzieci. Poznają i wypróbują także nowe formy rozwojowych zabaw ze swoimi maluchami.

Miejsce

Większość działań w ramach projektu będzie prowadzona na terenie Krapkowic – w budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Krapkowicach (filia nr 2).

Udział w spotkaniach

Projekt gwarantuje bezpłatny udział w spotkaniach. Zapisy przyjmowane są poprzez deklarację udziału w wydarzeniach utworzonych poprzez stronę „Strefa Młodego Rodzica” na portalu społecznościowym facebook. Tam również zamieszczane są daty i godziny poszczególnych prelekcji oraz warsztatów.

Dlaczego warto wziąć udział?

Być może będzie trochę o tym, co już wiesz, ale to świetnie! Podzielisz się swoimi spostrzeżeniami.
Być może będzie coś zupełnie nowego, rewelacja! Warto szukać nowych pomysłów w świecie rodzicielstwa!
Dołącz do projektu i skorzystaj z wiedzy i kreatywności organizatorek oraz dodaj coś od siebie!

„Działaj lokalnie”…

To program, który powstał w 2000 roku i jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW). Od początku realizuje go Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP). Na terenie Krapkowic i okolicznych miejscowości wdrożony został przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny. Głównym celem programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie. Wspiera przedsięwzięcia o zróżnicowanym charakterze, które odpowiadają na konkretne potrzeby mieszkańców.

Strefa Młodego Rodzica