Sprawdź co mówią nasi Czytelnicy o wizycie prezydenta Dudy

Nie milkną echa historycznej, bo pierwszej wizyty prezydenta Polski w Krapkowicach – Andrzeja Dudy. W zeszłym roku głowa państwa odwiedziła Strzelce Opolskie. W związku z tą wizytą i słowami prezydenta docierają do nas Wasze komentarze. Prezentujemy garść cytatów związanych z przyjazdem prezydenta do Krapkowic.

„Andrzej Duda! Andrzej Duda! Andrzej Duda! Andrzej Duda!”
część mieszkańców na wejście prezydenta.

„Dzisiaj mówimy, że nowoczesne miasta odwracają się do swoich rzek. Bo przez wiele lat były od nich odwrócone. I Krapkowice też odwracają się do swojej rzeki, odwracają się do Odry. I budujecie to państwo razem.”
Andrzej Duda

„Mówił tak, jakby posiedział trochę w naszej marinie”.
Krzysztof, 24 l.

________________________

„Ambitnym zadaniem naszej gminy jest przebudowa mostu kolejowego na most drogowy.”
Andrzej Kasiura

„Ta, a od tylu lat nie ruszyło nic, dalej się kłócą czyj pomysł lepszy, a prezydent ma wszystko rozwiązać za pstryknięciem palców. Ta se ne da.”
Arek

________________________

„To właśnie na zaproszenie burmistrza i wojewody opolskiego Andrzeja Czubaka, prezydent Andrzej Duda odwiedził Krapkowice.”
UMiG Krapkowice

„Aaaaaaaa, na zaproszenie burmistrza! To dlatego pewnie na profilu i stronie starostwa nie ma ani jednej wzmianki o wizycie prezydenta. Nie ich prezydent – nie ich sprawa!”
Anka, 17 l.

_______________________

„Nie ma w Polsce miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm i antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Ludzie, którzy się tak zachowują są wykluczeni. Takie osoby mają postawę niegodną.”
Andrzej Duda

„Mówcie co chcecie, ale ja mu wierzę.”
Patrycja

________________________
„Nie można postawić znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem. Jest mi przykro, że marsz niepodległości zakłócały transparenty osób nieodpowiedzialnych.”

„Mówił mądrze, tylko zastanawiam się czy to nie jest aby gra pod publiczkę.”
Krzysiek

„I co to zmieni??? Co panuje w moim ukochanym kraju to smutne! On i tak jest marionetka rzadu!”
Jolanta S.

Zebrał: GP, ź. fot. krapkowice.pl, Mirosław Szozda