Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa

Wystawa fotografii, opowieści spod żagli i spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim. 14 maja w Krapkowickim Domu Kultury kotwicę zarzucili miłośnicy sportów wodnych.

Spotkanie rozpoczął Jan Szefer, komandor Portu Jachtowego w Krapkowicach, który zaprosił do oglądania wystawy fotografii przedstawiających osiągnięcia opolskich żeglarzy.

Następnie autor albumu historycznego „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017” przybliżył historię opolskiej żeglugi na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat. Mówił o ludziach, klubach oraz rejsach. Nie zabrakło także krapkowickiego akcentu. Nasze miasto znalazło się również na kartach albumu historycznego. Niemal 500 stronicowa publikacja pełna jest zdjęć i historii. Znaleźć w niej można rozdziały poświęcone monografiom opolskich klubów żeglarskich, opolskich jachtów pełnomorskich i śródlądowych: m.in Daru Opola. Kolejne rozdziały przybliżają sylwetki opolskich kapitanów, zabierają nas w rejsy z udziałem Opolan oraz opisują najważniejsze sportowe osiągnięcia naszych żeglarzy. Album zawiera niepublikowane do tej pory grafiki morskie Rysia Drucha z Trenton N.J. USA.

Wystawę fotografii można oglądać w Krapkowickim Domu Kultury do 25 maja.

Spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim.

Wystawa „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa”

RU