Próbował ukraść telefon i motorower

Już po kilku minutach policjanci z Krapkowic zatrzymali podejrzanego o usiłowanie rozboju. 28-latek w Gogolinie w rejonie kompleksu garaży zaatakował swojego znajomego. Napastnik bijąc po całym ciele 52-latka zażądał wydania telefonu komórkowego i motoroweru. Teraz podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

22 czerwca przed godziną 6 rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, otrzymał informację o usiłowaniu rozboju. Do zdarzenia miało dojść w rejonie kompleksu garaży w Gogolinie. Zgłaszający miał zostać zaatakowany przez mężczyznę, który usiłował odebrać mu telefon komórkowy oraz motorower. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że do 52-letniego mieszkańca Gogolina, który z garażu wyprowadzał motorower podbiegł 28-letni mężczyzna. Napastnik bijąc po całym ciele poszkodowanego próbował zabrać telefon komórkowy i motorower. Po skutecznej obronie napastnik uciekł a poszkodowany powiadomił Policję.

Patrol policji już kilka minut po zgłoszeniu zatrzymał 28 letniego mężczyznę. Nietrzeźwy, mający w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu mieszkaniec Gogolina został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania rozboju. Za zarzucany mu czyn grozi kara do 12 lat więzienia.

KPP