Prawie 60 osób szukało zaginionej kobiety w Mosznej

Wystarczyła chwila, by podczas zwiedzania zamku w Mosznej zgubiła się jedna z 36 niepełnosprawnych osób. Grupa pochodziła ze Śląska.

policjaDo poszukiwań zaginionej kobiety wykorzystano radiowozy, quady, a nawet drony. W sumie w akcji brało udział prawie 60 osób, w tym mieszkańcy, policjanci i strażacy.

– Niepełnosprawną 42-letnią kobietę po pojęciu akcji poszukiwawczej szukali policjanci z Krapkowic, Posterunku Policji z Białej, miejscowa OSP, mieszkańcy miejscowości oraz osoby z Opolskiej Grupy Poszukiwawczej w sumie 58 osób. – informuje Komenda Powiatowa Policji.

Z kobietą był kontakt telefoniczny, jednak z powodu swojej niepełnosprawności nie mogła ona podać miejsca swojego przebywania.

Odnaleziono ją po trzech godzinach na cmentarzu w Racławiczkach, a po badaniu całą i zdrową przekazano opiekunom.

– Zbliża się majówka, będziemy się przemieszczać, zwiedzać zabytki, chodzić po lasach, górach. Na tym przykładzie warto zwrócić szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze z zanikami pamięci czy też niepełnosprawne. – apeluje policja. – Niewiele bowiem trzeba aby w obcym dla nas terenie się zgubić a akcje poszukiwawcze to zawsze duże przedsięwzięcia.
DM