Pożar w Komendzie Policji w Krapkowicach

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach doszło do pożaru. Pożar swoim zasięgiem objął najniższą kondygnację. Z budynku musiano ewakuować policjantów, pracowników cywilnych oraz interesantów. Do ewakuacji pracowników, którzy zostali uwięzieni na najwyższych kondygnacjach użyto wysięgników wezwanej na miejsce straży pożarnej. Na szczęście to tylko ćwiczenia.

Wczoraj kilka minut przed 14:00 strażacy zostali wezwani po pożaru jaki rozprzestrzenił się na najniższych kondygnacjach budynku Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Na miejsce natychmiast przyjechała straż pożarna.

Pożar w komendzie to tylko ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Sprawdzenie efektywności przyjętych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej to ważne zadanie każdego właściciela budynku. Obowiązek przeprowadzenia ćwiczeń w tym zakresie wynika z regulacji prawnych. Wczoraj ćwiczenia takie odbyły się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Z budynku komendy ewakuowano kilkadziesiąt osób. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru i oddymiania pomieszczeń biurowych. A wszystko po to, aby sprawdzić czy przyjęte w zakresie ochrony przeciwpożarowej rozwiązania się sprawdzają.

KPP