Pożar w budynku socjalnym w Zdzieszowicach

31 marca ok. 4 nad ranem doszło do wybuchu pożaru w budynku socjalnym na ul. Nowej z Zdzieszowicach.

fire windowEwakuowano w środku nocy prawie trzydzieści osób. Niestety, cztery z nich uległy zaczadzeniu i z objawami zatrucia przewieziono je do szpitala. To właśnie one przebywały w tym pomieszczeniu. Trzy z nich opuściły już placówkę, jedna pozostaje w niej jeszcze, ale nic jej życiu nie zagraża.

Przez prawie 3,5 h strażacy walczyli z ogniem, który miał swoje źródło w jednym z lokali na parterze. Spłonęło one całkowicie, zniszczeniu uległa także część korytarza budynku, a cały obiekt uległ zadymieniu.

W akcji ratunkowej brało udział ok. dwudziestu strażaków z JRG Krapkowice, OSP Januszkowice, OSP Żyrowa, OSP Jasiona, JR ZK Zdzieszowice. Pojawiła się także policja, pomoc medyczna i pogotowie elektryczne.

Straty materialne oszacowano na ok. 15 tys. zł, ale mienie, które uratowano wyceniono na 500 000 zł.

Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej, chociaż sprawę będzie wyjaśniał jeszcze biegły.

– Już jutro na pewno będziemy wiedzieli co było przyczyną pożaru, gdyż sprawę będzie badał biegły z zakresu pożarnictwa, który jutro będzie przeprowadzał oględziny na miejscu tego pogorzeliska. – mówił w Radio Park Jarosław Waligóra, rzecznik prasowy krapkowickiej policji.

Dla rodziny, która mieszkała w bezpośrednim sąsiedztwie tego mieszkania burmistrz Zdzieszowic Sybila Zimerman przydzieliła mieszkanie zastępcze.
KE, fot. ilustracyjna

One thought on “Pożar w budynku socjalnym w Zdzieszowicach

Comments are closed.