Powiatowa wersja ogólnopolskiej akcji

W całym kraju rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań. Powiat Krapkowicki wspólnie z miejscową policją, strażakami, sanepidem, WORD Opole oraz społecznikami zorganizowali swoją akcję „Bezpieczni w sercu Opolszczyzny – pojechaliśmy dla Pascala”.

W Krapkowicach otwarcie sezonu motocyklowego i motorowerowego było okazją w sobotę do wspólnej akcji prewencyjnej z celem charytatywnym. Główną atrakcją był przejazd kolumny motocyklistów przez całe Krapkowice, ale dużym zainteresowaniem cieszyły się również atrakcje związane z bezpieczeństwem – kamizelki odblaskowe, pokazy dachowania i zderzenia, pokaz posłuszeństwa psów, porady zdrowotne.

Przy okazji akcji policjanci przypominali o tym, że rosnąca liczba jednośladów na polskich drogach zmienia podejście do zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uwzględniając specyfikę tej grupy. Wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych. Człowiek, pojazd i infrastruktura oraz ich wzajemne interakcje warunkują bezpieczeństwo na drodze.

Dlatego też podczas prowadzonych działań policjanci będą przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że człowiek i jego zachowanie ma największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów: Wasze życie i zdrowie są w Waszych rękach!
Po raz kolejny, dzięki hojności uczestników na rehabilitację Pascala Boronowskiego – syna policjantki z Krapkowic zebrano 2343,71 zł i 6,20 €.

KPP