Polsko-Czeskie Warsztaty Akademii Sprawności seniora w Tai Chi

100-Lecie Odzyskania Niepodległości Polski uczczono organizacją III Polsko-Czeskich Warsztatów Akademii Sprawności seniora w Tai Chi, które odbyły się w dniu 24.11.2018 roku w Ośrodku BUSHIDO MOSIR w Rybniku. Organizatorem i gospodarzem tego wyjątkowego seminarium był Soke Jan Jasiewicz i Klub Sportów Walki „Baca” K-1 Rybnik.

Z podziwem patrzyłem jak w grupie Akademii Sprawności seniora uczestniczyła w zajęciach pani, która skończyła już 83 lata i dalej aktywnie trenuje.
To była wielka przyjemność uczestniczyć w tych warsztatach, a miałem również okazję poprowadzić zajęcia dla grupki dzieci – to jest wyzwanie ale i wielka satysfakcja pracować z dziećmi.
To też jest wielka odpowiedzialność uczyć dzieci i młodzież, bo to my, instruktorzy mamy wpływ na to jaki dajemy przykład i jakie cechy rozwijamy w młodych adeptach.

Poza samym seminarium i warsztatami była to okazja do spotkania wielu znakomitości związanych ze Sztukami Walki:
– Jan Jasiewicz – Soke 10 Dan z Rybnika
– Karel Dolezal – prof.ing Soke 10 Dan z republiki Czech
– Tadeusz Chodaczek – Prof.dr Soke 10 Dan z Opola
– Edward Pieczara – Schibucho Mistrz miecza z Gliwic
– Janusz Bajorek – Shihan 6 Dan z Gogolina
– Krzysztof Jaworski – 5 Dan Tychy
– Jacek Pajor – 5 Dan Katowice
– ppłk rez. dr Lech Gabrysz – członek Ordre des Compagnons de I Aigle Blanc w La Louviere

Współpraca , która przynosi wymierne owoce pozwoliła przedstawicielom Akademii Wojskowych Sztuk Walki z Opola:
Tadeuszowi Chodaczek, Lechowi Gabrysz i Januszowi Bajorek uczestniczyć w seminarium, a tym samym uczcić 100 lat odzyskania Niepodległości Polski, bo jesteśmy Polakami Wolnej Polski i dumnie staramy się reprezentować Polskę w kraju i poza jej granicami, oraz aktywnie uczestniczyć w rozwoju naszej Ojczyzny. Dlatego miło było znaleźć się w gronie osób zaproszonych i wyróżnionych.

Soke Jan Jasiewicz otrzymał z rąk ppłk rez. dr Lecha Gabrysza wyróżnienie Order Orła Białego jako wkład w rozwój Sztuk Walki.
Ze swojej strony postanowiłem uhonorować pracę tego wspaniałego człowieka i Mistrza ofiarując jako dowód uznania i podziękowania za naszą współpracę Statuetkę Samuraja – w pełni sobie na nią zapracował.

Statuetkę Samuraja ofiarowałem również Soke Tadeuszowi Chodaczkowi jako wyraz podziękowania za wiele lat owocnej współpracy i wkład w rozwój Sztuk Walki.

Cała grupa instruktorów otrzymała Certyfikat ” uznania i podziękowania za zasługi w propagowaniu Polskiej Sztuki Walki , która przyczynia się dla Dobra Ojczyzny Polski ”
To wielkie wyróżnienie, ale i motywacja do dalszej pracy instruktorskiej dla dobra nas Polaków i Polski .

To było wyjątkowe spotkanie i wiem że nie ostatnie , bo wspólnie możemy jeszcze więcej zrobić dla Sztuk Walki i dla Polski.

Więcej zdjęć zobaczysz tutaj.
Shihan Janusz Bajorek