Polsko-Czeski Dzień Dziecka

Wiele atrakcji dla dzieci, gry i zabawy dla całych rodzin, koncerty, warsztaty rękodzielnicze, wspólne tworzenie biało-czerwonej i żółto-niebieskiej flagi, sadzenie drzew z burmistrzem Krapkowic Andrzejem Kasiurą i wiele innych atrakcji. Tegoroczny Polsko-Czeski Dzień Dziecka  upłynął pod znakiem dobrej zabawy i to nie tylko dla najmłodszych.

W tym roku na świętowanie 1 czerwca zaprosiły gminy Krapkowice i Lipová – lázně. Międzynarodowy Dzień Dziecka rozpoczęły występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy Klubu Wokalisty, mażoretki z Krapkowickiego Domu Kultury oraz tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego i Jazzowego Siera.

Najmłodsi mieszkańcy Krapkowic i Lipová – lázně utworzyli żywe flagi. Dzieci w celu ich uformowania otrzymały kolorowe chusty. Wydarzenie filmowane było z drona. Następnie na wspólne sadzenie drzew przy Placu Eichendorffa zaprosił burmistrz Krapkowic. Włodarz miasta zakasał rękawy i wraz z dziećmi chwycił za ogrodnicze narzędzia. To kolejne nasadzenia   w ramach gminnej akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski”.

Na najmłodszych czekała także moc dodatkowych atrakcji. Przejażdżki konne, malowanie twarzy, wplatanie we włosy warkoczyków w barwach narodowych obu krajów, warsztaty filcowania dla najmłodszych oraz warsztaty wikliniarskie. Było barwnie, wesoło i rodzinnie. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „Przekraczamy granice”. W  ramach projektu 1 czerwca 100 dzieci z gminy Krapkowice i 50 dzieci z partnerskiej gminy Lipová – lázně uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym do JuraParku w Krasiejowie. 2 czerwca 50-cio osobowa grupa dzieci z gminy Krapkowice udała się do Czech, aby tam wraz ze swoimi rówieśnikami kontynuować obchody Polsko-Czeskiego Dnia Dziecka. Podczas pobytu dzieci zwiedziły między innymi Jaskinię na Pomezi oraz  Muzeum Johanna Schrotha.

Wycieczka do Lipoych Lazni.

W tym roku na świętowanie 1 czerwca zaprosiły gminy Krapkowice i Lipova-Lazne.

Na scenie zaprezentowali się: mażoretki, uczestnicy Klubu Wokalisty oraz tancerze z KTTiJ Siera.

Sadzenie drzew z burmistrzem Krapkowic Andrzejem Kasiurą.

RU, fot. gł. Wspólne tworzenie żółto-niebieskiej flagi.

Podpisy:

  1. W tym roku na świętowanie 1 czerwca zaprosiły gminy Krapkowice i Lipova-Lazne.
  2. Sadzenie drzew z burmistrzem Krapkowic Andrzejem Kasiurą.
  3. Na scenie zaprezentowali się: mażoretki, uczestnicy Klubu Wokalisty oraz tancerze z KTTiJ Siera.
  4. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty rękodzielnicze.
  5. Wycieczka do Lipoych Lazni.
  6. Zwiedzanie Jaskini na Pomezi
  7. „Zabawa w pianie” atrakcja przygotowana przez czeską stronę.