Połowa akcji „Znicz 2016” za nami

Trzech nietrzeźwych kierowców oraz trzy kolizje i jeden wypadek drogowy z jedną osobą ranną to dotychczasowy bilans policyjnej akcji „Znicz 2016” w powiecie krapkowickim. Jak na razie tylko pierwszy dzień akcji – piątek był wypadkowy. Pamiętajmy o powrotach, tak aby przy znacznym natężeniu ruchu drogowego nie było powtórki z piątku.

Najbardziej nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazał się kierowca największego pojazdu – ciężarowej Scanii. 28 października około 23;30 strażacy powiadomili policjantów o pożarze komory silnika Scani, która „zaparkowała” na poboczu jednej z ulic w Gogolinie. Kierowca 47-letni mieszkaniec Gogolina próbował uciekać na widok policjantów. Przy pomocy strażaków został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego radiowozu. Wstępne badanie alkotestem wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niewiele mniej – 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kolejny zatrzymany w pościgu. Wczoraj około 2 w nocy policjanci w Krapkowicach na ul. Kilińskiego zauważyli osobowe polo, którego kierowca jechał ze znaczną prędkością środkiem drogi. Próba zatrzymania kierowcy zakończyła się między blokami po pieszym pościgu policjantów. 26-letni mieszkaniec Gogolina tak samo jak poprzednik stracił prawo jazdy.

Ostatni nietrzeźwy został zatrzymany w trakcie kontroli w Ligocie Krapkowickiej. 60-letni mieszkaniec gminy Krapkowice kierując samochodem marki Fiat „wydmuchał” 0,7 promila alkoholu. Również i ten mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem.
KPP