Policjanci udaremnili rekordowy przemyt ponad 11 kilogramów amfetaminy [+video]

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt narkotyków. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego ukrył w walizce ponad 11 kilogramów amfetaminy. 35-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie , a sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Mężczyzna musi się liczyć z karą nawet 15 lat więzienia.

amfetaminaFunkcjonariusze opolskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że 35 letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego może przemycać znaczną ilość narkotyków. Do zatrzymania doszło 12 marca niedaleko jego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna chwilę wcześniej wysiadł z busa, którym przyjechał z Holandii. Podczas przeszukania jego walizki, oprócz rzeczy osobistych i dziecięcej maskotki policjanci znaleźli foliową paczkę. Jak się okazało ta specjalna przesyłka, zawierała ponad 11 kilogramów amfetaminy. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki mężczyzna przemycił z Holandii.

35-latek po zatrzymaniu został przewieziony do Opola. Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających.

Sprawcy takiego czynu grozi do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi opolski Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu.

KWP

CZYTAJ TAKŻE

 

2 thoughts on “Policjanci udaremnili rekordowy przemyt ponad 11 kilogramów amfetaminy [+video]

Comments are closed.