Policja podsumowała ŚDM w naszym powiecie

Przez ostatni tydzień krapkowiccy policjanci zabezpieczali w powiecie różne imprezy towarzyszące przed wyjazdem pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Dbaliśmy o bezpieczeństwo na drogach oraz zabezpieczaliśmy pobyt w naszym powiecie pielgrzymów. Dla wszystkich służb to był bardzo wymagający tydzień ale co cieszy, wyjątkowo spokojny.

Dbanie o bezpieczeństwo pielgrzymów w ramach imprez organizowanych na terenie całego powiatu podczas „Dni Diecezjalnych”. Zabezpieczanie przemarszu pielgrzymek, osób uczestniczących w uroczystościach religijnych na górze Św. Anny. Nadzór nad ruchem w trakcie przejazdu kilku tysięcy uczestników spotkania z Góry Św. Anny do Opola. Całodniowe niedzielne uroczystości w Krapkowicach oraz poniedziałkowe w Malni.
Wszędzie tam byli policjanci z Krapkowic, straże miejskie, strażacy oraz wolontariusze.

Pomimo goszczenia w powiecie krapkowickim osób z różnych krajów. Pomimo bardzo bogatego programu różnych imprez towarzyszących przed wyjazdem do Krakowa policjanci z Krapkowic nie odnotowali w czasie ostatniego tygodnia żadnych zakłóceń ładu i porządku, wypadków, bójek, kradzieży czy innych pospolitych występków.

Jedyną zgłoszoną interwencją były źle zaparkowane samochody w okolicach mariny. W ten wyjątkowy czas było spokojnie i bezpiecznie.

Przed funkcjonariuszami z Krapkowic jeszcze jedno zadanie – powroty pielgrzymów z krakowskich uroczystości – oby tak dalej.

KPP