Pokaz filmu „Poród w ekstazie” – w ramach Tygodnia Douli

W ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Douli 2018, który w tym roku przebiega pod hasłem „Przy Kobiecie” serdecznie zapraszamy wszystkich na pokaz filmu „Bo poród to ruch”, który odbędzie się w kinie w KDK w Krapkowicach 27 marca o godz. 18:00.

Film „Poród w ekstazie” jest zaproszeniem do zmiany – do tego, aby bardziej świadomie przygotowywać się do porodu, aby podejmować dojrzałe decyzje o tym z kim i gdzie rodzimy. Jest także wezwaniem do tego, aby więcej mówić o pozytywnych doświadczeniach porodowych – trzeba przełamać traumatyczną wizję porodu, jaką przekazują sobie nawzajem kobiety. Jest także przesłaniem do położnych i lekarzy – aby nie traktowali porodu jako medycznej procedury, aby dostrzegli geniusz kobiecej fizjologii i pomagali kobietom w jak najlepszym wykorzystaniu mądrości ich ciała.

Debra Pascali-Bonaro, twórczyni filmu, rzuca wyzwanie krążącym w zachodniej kulturze mitom, ujawniając widzom wspaniałe, emocjonalne, duchowe i fizyczne uniesienie, którego źródłem mogą być narodziny. Pokazuje, że kobiety mogą cieszyć się porodem, a nie tylko go znosić. Pascali-Bonaro rzuca wyzwanie powszechnym uprzedzeniom, zapraszając widzów do obejrzenia najbezpieczniejszego, najłatwiejszego i najprzyjemniejszego sposobu urodzenia dziecka.

Film wyświetlany jest w ramach współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku.

Po pokazie zapraszamy na krótką dyskusję, wymianę myśli i komentarzy.

KDK