Podsumowanie majówki na drogach

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. W tym czasie policjanci skontrolowali blisko 7 000 kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali 24 nietrzeźwych kierujących.

Podczas majowego weekendu na głównych trasach wyjazdowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny.

Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach. Na głównych trasach regionu można było spotkać funkcjonariuszy poruszających się nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami.

Od 28 kwietnia do 3 maja, na terenie naszego województwa doszło do 5 wypadków drogowych, w których życie straciła 1 osoba, a 8 osób zostało rannych.  W tym czasie funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość blisko 7 000 kierujących, z czego 24 prowadziło swój pojazd pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy z czego 5 właśnie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, a  2 za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło 28 kwietnia w powiecie kluczborskim. Tam, na DK 11 – między miejscowościami Sarnów a Krzywizna – 38-letni kierujący wpadł w poślizg, po czym wjechał do rowu i uderzy w przydrożne drzewo. Osobowym volkswagenem podróżowało 3 mieszkańców Byczyny. 32-letni pasażer zginął na miejscu. Kierowca i drugi pasażer zostali zabrani do szpitala.

Najczęstsze  przyczyny wypadków to nadal nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz  nieprawidłowe wyprzedzanie.
KWP