Podsiadło po raz kolejny w Strzelcach Opolskich

15 marca w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z krapkowickim podróżnikiem Grzegorzem Podsiadło. To już trzeci tego typu wieczór z cyklu „KAMERAlnie z podróżnikiem”.

1.strzelce podsiadłoKrapkowiczanin Grzegorz Podsiadło, zdobywca Dachu Europy, uczestnik wypraw wysokogórskich, został zaproszony do Strzelec Opolskich po raz trzeci. Tym razem w C@fe Kultura opowiadał o swoich podziemnych przygodach w jaskiniach Polski i Europy.

– Jest mi bardzo miło wracać tu do Strzelec, bo właściwie chyba mogę już tak powiedzieć, że ja tutaj wracam – mówił podczas wystąpienia Podsiadło. – Zwłaszcza, że nadal chcecie mnie słuchać. To naprawdę bardzo miłe.

Faktycznie, wszystkie stoliki na czas spotkania były zarezerwowane.

Grzegorz Podsiadło opowiedział o tym jak zaczęła się jego przygoda z jaskiniami, a także obrazowo przedstawił na jakie trudności musi być nastawiona osoba, która schodzi głęboko pod ziemię.

– Moje gabaryty w tym przypadku są zaletą, gdyż dzięki nim mogę wcisnąć się w najbardziej wąskie zaciski – mówił podróżnik. – Choć nie zawsze pod ziemią można czuć się komfortowo.

Podsiadło opowiedział także o nietoperzach i pająkach Meta Menardi, które zamieszkują polskie jaskinie, o wyobraźni, która podsuwa czasem dziwne obrazy oraz o tym jak pod ziemią ukradziono mu sprzęt, w tym latarkę.

Całość była okraszona dużą dawką dowcipu, a swobodny styl opowiadania stał się już znakiem rozpoznawczym Grzegorza Podsiadło. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem, a sam Podsiadło został zaproszony do Strzelec po raz kolejny, tym razem w maju.

Patronat nad wydarzeniem objął „Informator strzelecki” oraz nasz portal „Krapkowice24-7.com”.
DM

CZYTAJ TAKŻE

 

3 thoughts on “Podsiadło po raz kolejny w Strzelcach Opolskich

Comments are closed.