Podpisali porozumienie

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach – mł. insp Marcin Górny oraz Wójt Strzeleczek Marek Pietruszka podpisali porozumienie w sprawie finansowania dodatkowych patroli policyjnych. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na terenie gminy. Na ten cel przeznaczono 10 000 złotych.

2 kwietnia, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach mł. insp. Marcin Górny podpisał porozumienie z Wójtem Gminy Strzeleczki Markiem Pietruszka. Porozumienie dotyczy przekazania przez samorząd 10 000 złotych na dodatkowe, ponadnormatywne służby, które będą pełnić funkcjonariusze z Krapkowic na terenie całej gminy.

To już kolejny rok z rzędu, kiedy to samorząd lokalny w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców wspiera finansowo funkcjonariuszy policji. Dodatkowe patrole będą organizowane między innymi w godzinach nocnych w weekendy. Przy planowaniu służb również będą brane pod uwagę oczekiwania społeczne oraz naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia.

Funkcjonariusze, w ramach dodatkowej służby, będą także kierowani do zabezpieczania różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie gminy.

KPP