Podpisali porozumienie

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach – mł. insp Marcin Górny oraz Wójt Strzeleczek Marek Pietruszka podpisali porozumienie w sprawie finansowania dodatkowych patroli policyjnych. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na terenie gminy. Na ten cel przeznaczono 10 000 złotych.

2 kwietnia, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach mł. insp. Marcin Górny podpisał porozumienie z Wójtem Gminy Strzeleczki Markiem Pietruszka. Porozumienie dotyczy przekazania przez samorząd 10 000 złotych na dodatkowe, ponadnormatywne służby, które będą pełnić funkcjonariusze z Krapkowic na terenie całej gminy.

To już kolejny rok z rzędu, kiedy to samorząd lokalny w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców wspiera finansowo funkcjonariuszy policji. Dodatkowe patrole będą organizowane między innymi w godzinach nocnych w weekendy. Przy planowaniu służb również będą brane pod uwagę oczekiwania społeczne oraz naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia.

Funkcjonariusze, w ramach dodatkowej służby, będą także kierowani do zabezpieczania różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie gminy.

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *