Po zgłoszeniach zaniepokojonych mieszkańców

Zabawkowa atrapa broni, narkotyki, akcesoria służące do rozdrabniania narkotyków oraz kierowca w stanie pod działaniem alkoholu to jeden z efektów pracy policjantów po zgłoszeniach krapkowiczan. Mieszkańców zaniepokoił samochód na obcych numerach rejestracyjnych z mężczyznami, którzy obserwowali domy. To nie jedyne takie zgłoszenie. Wszystkie są przez funkcjonariuszy skrupulatnie sprawdzane.

Zaledwie tydzień temu lokalne media informowały o przypadkach włamań do domów z apelem policjantów o informowanie służb o każdym podejrzanym zachowaniu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kilka dni później (w piątek 09.12 – popołudniu) funkcjonariusze otrzymali informacje od zaniepokojonych mieszkańców, którzy zgłaszając zaobserwowane sytuacje powoływali się właśnie na informacje medialne. Mieszkańcy informowali policję o samochodzie na wrocławskich numerach rejestracyjnych, który objeżdża Otmęt a osoby wewnątrz – trzech mężczyzn, obserwują domy.

Policjanci penetrując miasto wewnątrz osiedla XXX-lecia zatrzymali podejrzany samochód. Po dokładnym sprawdzeniu osobowego Forda Mondeo oraz trzech mężczyzn policjanci zatrzymali mieszkańców Krapkowic i Gogolina. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze znaleźli, jak się później okazało atrapę broni, narkotyki oraz akcesoria służące do rozdrabniania narkotyków. Kierowca 21-latek z Krapkowic odpowie również za jazdę w stanie pod działaniem alkoholu oraz bez uprawnień. Natomiast jeden z pasażerów już usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Nie było to jedyne zgłoszenie. Dzień później informacje o tym samym samochodzie przekazali mieszkańcy Krapkowic. Ten sam kierowca, kolejny raz prowadząc samochód bez uprawnień, tym razem już nietrzeźwy (prawie 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) został zatrzymany przez policjantów na jednej z ulic. Sprawdzając trójkę pasażerów i kierowcę, tylko ten ostatni kolejny już raz poniesie konsekwencje karne związane z kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwym.

po-zgloszeniach-zaniepokojonych-mieszkancow2
KPP