Pierwsze ze stu już zapuszczają korzenie[GALERIA]

Burmistrz Andrzej Kasiura we wspaniałej asyście młodych ogrodników, uczniów klas 6a i 6c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, 25 kwietnia zasadził na krapkowickim rynku wiśnie piłkowane „Kanzan”. To pierwsze ze 100 drzewek, które pojawią w naszym mieście na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zanim burmistrz chwycił za ogrodnicze narzędzia, mówił o niepodległości, ekologii i akcjach charytatywnych. Bo nowe nasadzenia mają nie tylko cel dekoracyjny.

Kolejne drzewka na krapkowickim rynku pojawią się już 2 maja, podczas Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Chętnych zapraszamy do wspólnego sadzenia.

Rynek upiększać będzie między innymi siedem wiśni. Te zasadzone 25 kwietnia już mają swoje imiona, nadali je im oczywiście uczniowie klas 6a i 6c, to Kuba i Warzyfko (pisownia oryginalna). Na razie nazwy widnieją tymczasowe, już niebawem przy drzewach pojawią się jednak tabliczki.

A wiśnię każdą będzie można nazwać. Wystarczy wziąć udział w licytacji organizowanej przez  Krapkowickie Centrum Dobroczynności, które jest partnerem akcji. Stowarzyszenie na portalu społecznościowym Facebook już utworzyło wydarzenie, wystarczy w komentarzu wpisać proponowaną kwotę. Dochód z licytacji w całości przekazany zostanie na leczenie mieszkańca Krapkowic. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Pierwsze ze 100 drzew zasadził burmistrz Andrzej Kasiura
oraz uczniowie klas 6a i 6c z PSP nr 1 w Krapkowicach.

Rozpoczynając akcję burmistrz mówił o niepodległości, ekologii i akcjach charytatywnych.

Uczniowie już nazwali swoje drzewka.

Kuba – to wiśnia piłkowana zasadzona przez uczniów klasy 6a.

Warzyfko (pisownia oryginalna) zasadzili uczniowie klasy 6c.

Wizualizacja nowych nasadzeń.

RU, fot. gł. To wspólna akcja gminy Krapkowice i Krapkowickiego Centrum Dobroczynności.