Parkują jak chcą

Na adres mailowy naszej redakcji (krapkowice24-7@wp.pl) wpłynęły zdjęcia od naszego Czytelnika, który opisuje w jaki sposób parkują kierowcy przy ul. 3-go Maja w Otmęcie tuż przy przystanku autobusowym oraz sklepie z AGD.

– Codziennie wracam autobusem miejskim z pracy i bardzo często jestem świadkiem tego w jaki sposób parkują kierowcy pod „Słoneczkiem”. – relacjonuje nasz Czytelnik. – Czasami sięga to szczytów bezmyślności.

Faktycznie, przed sklepem z artykułami gospodarstwa domowego zatrzymują się kierowcy, którzy są albo klientami tegoż sklepu, albo chcą wybrać pieniądze ze znajdującego się w nim bankomatu lub też odwiedzają pobliski budynek z kebabem.

– Raz widziałem jak do tej budki z kebabem przyjechał samochód dostawczy i zatarasował cały wjazd na parking pod blokiem przy Damrota. – pisze nasz Czytelnik. – Przez ponad 10 minut zniecierpliwiony kierowca trąbił, ale nikt nie wychodził. Wkurzył się więc i poszedł do tej budki po kierowcę tego dostawczego mercedesa.

Ze zdjęć, które przysłał nam Czytelnik wywnioskować można, że nie tylko samochód dostawczy zablokował wjazd na parking, ale także samochody osobowe, które stoją nota bene tuż przy znaku zakazu zatrzymywania się (pod nim jest tabliczka z napisem „za wyjątkiem dzierżawców stanowisk postojowych”).

Innym razem był on świadkiem stłuczki.

– Znów czekałem na autobus po pracy i widziałem jak facet wsiadający do tego czerwonego renault partnera na opolskich rejestracjach zamiast pojechać prosto dał wsteczny i rąbnął w stojącą za nim hondę. Nie była to duża prędkość, widziałem tylko odgiętą rejestrację. Ale facet wysiadł, zobaczył to, wsiadł i odjechał. – opisuje inny przykład.

Miejsca na sprawne poruszanie się samochodem osobowym faktycznie jest tam niewiele. Na zdjęciach widać jak kierowcy zostawiają auto przy znaku zatrzymywania się, na placu za przystankiem po jednej i drugiej stronie, a nawet na trawniku.

Problem tylko w tym, że nie ma tam wyznaczonych miejsc parkingowych, ani oznaczenia, że jest to parking.

– Mogliby zostawiać samochody na parkingu, który jest 50m dalej. – podsuwa pomysł Czytelnik. – No, ale chodzić się nie chce…
SM, fot. Czytelnik

CZYTAJ TAKŻE

3 thoughts on “Parkują jak chcą

Comments are closed.