Pamiętajmy o znakach

 

Bez hamowania, nie stosując się do oznakowania wjechał na skrzyżowanie. Po doprowadzeniu do zdarzenia drogowego stracił prawo jazdy. Policjanci z Krapkowic wobec 27-letniego kierowcy teraz skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Jechał albo na pamięć albo świadomie zignorował znak „stop” i bez hamowania z drogi gruntowej wjechał w rejon skrzyżowania drogą publiczną. To prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj (12 czerwca) około 7:00 w Gogolinie na ul. Wygoda.

27-letni mieszkaniec Gogolina, kierowca passata swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym fiatem. W związku ze spowodowaniem realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci z krapkowickiej drogówki zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy. Teraz sprawą mieszkańca Gogolina zajmie się sąd w Strzelcach Opolskich.

Pamiętajmy oznakowanie na drogach w różnych częściach naszego powiatu ulega ciągłym zmianom. Pokonywanie tej samej drogi codziennie np. do pracy powoduje wpadanie w rutynę i jazdę na pamięć. Natomiast świadome ignorowanie oznakowania to najszybszy sposób do powodowania wypadków czy też innych zdarzeń drogowych i jak w tym przypadku utraty prawa jazdy.

KPP