Opolscy policjanci wstępnie podsumowali ferie zimowe

Zakończyły się już ferie zimowe w naszym województwie. Dla wielu był to czas wypoczynku i zabawy. Natomiast dla policjantów – okres wzmożonej pracy. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili liczne kontrole. Sprawdzali także autokary przewożące dzieci na obozy i półkolonie. Policjanci przy każdej okazji spotykali się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku i przekazywali niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.

Zakończyły się już ferie zimowe w naszym województwie. Dla opolskich policjantów był to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze sprawdzali w różnych miejscach, czy małoletni zachowywali się prawidłowo – czy ich życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Nadzorowane były również punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży ich osobom niepełnoletnim.

Mundurowi w tym czasie spotykali się również z uczestnikami zimowisk, kolonii i półkolonii. Tam, rozmawiali o prawidłowym zachowaniu podczas zimowych zabaw, jak również przestrzegali przed zagrożeniami w sieci. Na szczęście nie odnotowaliśmy żadnych groźnych zdarzeń z udziałem nieletnich.

Ferie to także czas intensywnej pracy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 50 kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. W 3 przypadkach przewoźnik musiał przed wyjazdem usunąć usterki techniczne. W tym czasie na drogach naszego województwa doszło do 22 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w powiecie nyskim w nocy z piątku na sobotę 9 lutego. Wówczas 18-letni kierowca i jego 18-letni pasażer zginęli na miejscu – samochód, którym jechali wjechał wprost w przydrożne drzewo.

Policjanci zatrzymali 77 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Dodatkowo mundurowi zatrzymali 61 praw jazdy, w tym 21 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali także ponad 350 dowodów rejestracyjnych, głównie za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu oraz brak aktualnych badań technicznych.

KWP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *