OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: Doczekać dnia bez bólu i wygrać walkę

Nazywam się Magdalena Kuc, mam 33 lata i większość życia walczę ze swoim organzimem. Niestety walkę tę na razie przegrywam…

Prawdziwa bitwa rozpoczęła się w 2009 r. kiedy otrzymałam diagnozę autoimmunologiczne zapalenie wątroby – schorzenie polegające na tym, iż organizm sam niszczy wątrobę doprowadzając do jej martwiczego zapalenia.W między czasie pomimo agresywnego leczenia jawi się kolejna część, którą upatrzył sobie mój organizm – jelita.

Diagnoza brzmiała Leśniowski-Crohn – choroba doprowadzająca do zapalenia głównie jelita czego ostateczną konsekwencją może być chirurgiczne usunięcie zajętych części, ale trwałe wyleczenie nie jest na chwilę obecną możliwe. W tym momencie życie stało się jak tor przeszkód, w którym każdy krok skierowany jest do toalety gdyż choroba polega przede wszystkim na permanentnych biegunkach ( do 20 razy dziennie ) jak i ich krwawieniu z narządu.

Prowadzi to z czasem do niedożywienia, anemii ( wymagającej u mnie dożylnego podawania żelaza),
hipokaliemii ( braku potasu ) oraz szeregu innych składników. Każdy dzień to ból, ból oporny nawet na silne opioidy. „Więzienie” toaletowe zaczęłam opuszczać po to by usłyszeć kolejne diagnozy osteoporoza, zapalenie stawów, stłuszczenie wątroby i zapalenie naczyń- wszystko to mimo leczenia sterydami i lekami antynowotworowymi –niszczącymi układ odpornościowy a tym samym chorobę.

Jakby było mało w 2013 roku przeszłam operację kręgosłupa szyjnego i czeka mnie kolejna niestety już z implantacją tej części. Ciągłe leczenie, koszt leków stałych, których jest kilkanaście rodzajów, badania, diagnostyka oraz ciągłe dojazdy do trzech ośrodków prowadzących leczenie tj Kraków. Wrocław, Warszawa ( nawet kilka razy w miesiącu ) wymaga ogromnych nakładów finansowych, które przez lata uległy już wyczerpaniu. Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc w tej walce, by w końcu przeżyć dzień bez bólu, możliwe jest to tylko dzięki ciągłości leczenia, rehabilitacji i diagnostyki.

Za każdy akt dobrej woli Bardzo Dziękuję – bo tylko dzięki Państwu mogę wygrać te wojnę …

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym
„SŁONECZKO”
77- 400 Złotów, Stawnica 33A

NIP: 767-15-85-965, REGON: 572125388

KRS: 0000186434

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytuł wpłaty: 932/K Kuc Magdalena – dla darowizn
932/K Kuc Magdalena – 1% podatku