Od niecodziennego parkowania do zarzutów za narkotyki

Dla mieszkańców Malni, sytuacja była co najmniej zaskakująca. Osobowy renault stał zaparkowany już od dłuższego czasu. Osoby wewnątrz wciąż nie wychodziły i tylko obserwowały okolicę. Policjanci sprawdzili te wątpliwości. Okazało się, że pasażerowie mieli przy sobie ponad 30 gramów narkotyków, w tym extasy i metamfetaminę. Jeszcze tego samego dnia, 32-letni mężczyzna i 28-letnia mieszkanka powiatu nyskiego, usłyszeli zarzuty.

W ubiegłą sobotę, tj. 5 stycznia około 9 rano, policjanci z Krapkowic otrzymali informację od zaniepokojonych mieszkańców Malni. Na jednej z ulic, od dłuższego już czasu, stał zaparkowany renault na numerach rejestracyjnych spoza powiatu. Osoby wewnątrz samochodu, nie wysiadając z niego, obserwowały wciąż okolicę.

Policjanci sprawdzili wątpliwości mieszkańców. Uwagę funkcjonariuszy zwrócili zwłaszcza pasażerowie pojazdu. Szybko okazało się, co było powodem ich zdenerwowania. Przy 32-latku policjanci znaleźli 10 zielonych tabletek, natomiast 28-letnia mieszkanka powiatu nyskiego miała przy sobie pakunek z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że funkcjonariusze zabezpieczyli tabletki ecstasy oraz ponad 30 gramów metamfetaminy.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów posiadania narkotyków. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia.

KPP