Obywatelskie zatrzymanie 

Wzorową postawą oraz czujnością wykazał się mieszkaniec Otmic z powiatu strzeleckiego. Mężczyzna swoim samochodem zablokował i uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ujęty w ramach zatrzymania obywatelskiego kierowca skody „wydmuchał” 3,5 promila alkoholu. Teraz od policjantów z Gogolina usłyszy aż dwa zarzuty popełnienia przestępstw. 

Nietrzeźwi kierowcy pojazdów mechanicznych i rowerów to zawsze bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Cieszy zatem odpowiedzialna postawa kierowców, którzy nie pozwalają innym na jazdę na podwójnym gazie. 

Tak jak wczoraj przed południem na trasie Kamień Śląski – Gogolin. Mieszkaniec Otmic jadąc swoim peugeotem zauważył podejrzane zachowanie kierowcy skody. W trakcie jazdy w kierunku Gogolina będąc pewien, że jadący przed nim mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu zdecydował się na próbę zablokowania i zmuszenia do zatrzymania kierowcy skody. 

Gdy to się udało, mieszkańcowi Otmic pozostało na miejsce wezwać służby. Podejrzenia kierowcy okazały się jak najbardziej uzasadnione. Wezwani policjanci badając ujętego 59-letniego mieszkańca gminy Gogolin ustalili, że ma on w wydychanym powietrzu… 3,5 promila alkoholu. W trakcie sprawdzania policyjnych baz okazało się również, że nietrzeźwy posiada aż do 2019 roku sądowy zakaz kierowania pojazdami wszystkich kategorii.

W najbliższych dniach nieodpowiedzialny 59-latek usłyszy od kryminalnych z Gogolina zarzuty popełnienia dwóch przestępstw – kierowanie w stanie nietrzeźwym i naruszenie zakazu sądowego. Grozi mu za to nawet do 3 lat więzienia.

Policjantom z Krapkowic nie pozostaje nic innego jak tylko złożyć wyrazy uznania dla mieszkańca Otmic. Dzięki zdecydowanemu działaniu prawdopodobnie nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Rzecznik KPP asp. sztab. Jarosław Waligóra