Nietrzeźwy w rękach Policji

Do 2 lat więzienia grozi mężczyźnie, który wracając z dyskoteki zdecydował się usiąść za kierownicę swojego samochodu. 25-letni kierowca audi po tym jak stracił panowanie nad samochodem swoją podróż zakończył dachując, na terenie prywatnej posesji. Kierowca z dwoma promilami alkoholu w wydychanym powietrzu już stracił prawo jazdy.

Po sobotnim zdarzeniu w Januszkowicach (19.08.18 godz. 4:55) mężczyźni ujawnieni przy uszkodzonym samochodzie oświadczyli policjantom, że wracając z dyskoteki skorzystali z pomocy nieznanego sobie mężczyzny. Według 25-latków z Januszkowic nieznany im kierowca w pewnym momencie wypadł z drogi, dachując osobowym audi na terenie prywatnej posesji i uciekając z miejsca zdarzenia. 

Obaj mężczyźni nie znali personaliów osoby, która miała pomóc samochodem jednego z nich dotrzeć z dyskoteki do domu. Właściciel samochodu jak również drugi z mężczyzn ujawnionych przez policjantów przy uszkodzonym samochodzie byli za to nietrzeźwi.

Ustalenia policjantów ze Zdzieszowic szybko zweryfikowały oświadczenie faktycznego kierowcy – właściciela samochodu. 25-latek z Januszkowic mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu już stracił prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym.

Pamiętajmy!
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego konsekwencje ponosi nie tylko kierowca, ale również pasażerowie i inni przypadkowi użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiemu kierowcy dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki lub zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować policjantów o swoich podejrzeniach.

KPP