Nietrzeźwi i bez uprawnień

Podczas weekendu, krapkowiccy policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych byli kierowcy samochodów którzy mieli zatrzymane uprawnienia. Wszyscy teraz odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.

W przeciągu minionego weekendu na drogach powiatu policjanci zatrzymali kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista w Zdzieszowicach na jazdę samochodem zdecydował się mając ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Około 4:30 w nocy w Zdzieszowicach na ul. Chrobrego patrol policji zauważył osobowego Forda. Policjanci już od pierwszego momentu zorientowali się, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy. Zatrzymanie i badanie alko testem wykazało, że 36 – latek był mocno nietrzeźwy. Badanie prawie zamknęło skalę urządzenia zatrzymując się na 1,92 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przeliczeniu dało to wynik ponad 4 promili. Dla mężczyzny kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Kolejny ujawniony nietrzeźwy został zatrzymany w tym samym miejscu około 20:00. Patol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 45 – letniego kierowcę Mitsubishi. Kierowca nie posiadający prawa jazdy, bez aktualnego ubezpieczenia pojazdu, bez dopełnienia obowiązku przerejestrowania pojazdu jechał nim mając około 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

20-letni zdzieszowiczanin został zatrzymany na ul. Akacjowej. Policjanci około północy z soboty na niedzielę patrolując osiedle, na jednym ze skrzyżowań ustąpili pierwszeństwa przejazdu VW Polo na strzeleckich numerach rejestracyjnych. Po tym jak za kierownicą zauważyli mężczyznę wobec którego godzinę wcześniej podejmowali interwencję w lokalu, gdzie już wtedy znajdował się w stanie nietrzeźwym policjanci podjęli natychmiastowa decyzję o zatrzymaniu pojazdu. 20-latek posiadający zakaz prowadzenia pojazdów z prawie 3 promilami w alkoholu swoją jazdę zakończył na Izbie Wytrzeźwień w Opolu.

Oprócz nietrzeźwych policjanci w trakcie czynności kontrolnych w ostatni weekend zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.
Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem.

Pamiętajmy!
• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

KPP