Niemcy przywracają kontrole na swoich granicach

Thomas de Maiziere, szef niemieckiego MSW poinformował dzisiaj, iż zostają czasowo przywrócone kontrole na granicach tego państwa.

graniceJeśli jedziecie pod koniec weekendu do Niemiec możecie spotkać się z pewnymi problemami, choć jak narazie punktami najistotniejszymi będą przejścia graniczne z Austrią. Sprawa ma związek z ogromnym napływem imigrantów z Syrii do Niemiec: tylko wczoraj, w sobotę, do Monachium dotarło ok. 13 tys. uchodźców. De Maiziere stwierdził także, że ludność napływowa powinna być rozdzielona między wszystkie kraje Unii.

Polska jest podzielona w sprawie przyjmowania uchodźców. W różnych miastach naszego kraju odbywają się marsze i wiece przeciwników przyjęcia imigrantów oraz tych, którzy deklarują pomoc uchodźcom. Internet z kolei zapełniają wypowiedzi osób, którym nie podoba się to, iż imigranci otrzymają dach nad głową i zasiłek, podczas gdy o Polakach – jak twierdzą – rząd polski zapomina. Powstają kolejne memy (patrz poniżej), a na Facebooku grupy wyrażające niechęć do pomocy. Profil „NIE dla muzułmańskich imigrantów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu w Polsce” polubiło już 14221 osób. Z kolei Kościół nawołuje do pomocy.
– Jesteśmy wezwani, by rozpoznać twarz Chrystusa w uchodźcach, bo byłem przybyszem, mówił, a przyjęliście mnie. – tweetnął na swoim profilu abp Wojciech Polak.

Sprawa jest trudna i niewątpliwie będzie najistotniejszym testem dla Unii Europejskiej.

GP, fot.memy.pl