Nie żyje ofiara wypadku spod Kórnicy

Funkcjonariusze krapkowickiej drogówki wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej pomiędzy Ściborowicami i Kórnicą w ostatni poniedziałek. 43-letni kierowca niestety zmarł po przewiezieniu do szpitala, natomiast drugi z uczestników wciąż jest w stanie ciężkim. Pogarszające się warunki atmosferyczne wymagają od kierowców zwiększonej koncentracji i ostrożności.

3 października, tuż przed 11:00, dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej pomiędzy Ściborowicami – Kórnicą. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli dwa zniszczone samochody a w polu wyrwany silnik jednego z pojazdów. Po akcji ratunkowej, wycięciu poszkodowanych z wraków pojazdów, nieprzytomni kierowcy zostali przetransportowani do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. Służby ratunkowe na miejsce również wezwały Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety jeden z poszkodowanych mężczyzn, 43-letni mieszkaniec miejscowości Jaryszów w gminie Ujazd – kierowca Forda Galaxy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Drugi z uczestników 34-letni mieszkaniec gminy Krapkowice, kierowca Opla Astry wciąż w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Policjanci z Krapkowic pod nadzorem Prokuratury w Strzelcach Opolskich wyjaśniają co mogło być przyczyną tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W tym feralnym dniu panowała fatalna pogoda – intensywnie padający deszcz, mgła i mokra nawierzchnia. Warunki atmosferyczne, drogowe, stan nawierzchni to również potencjalne przyczyny tragicznego wypadku drogowego, które biorą od uwagę kryminalni.
Śliska nawierzchnia, mgły i opadu deszczu wymagają od kierowców zwiększonej ostrożności i koncentracji. W takich warunkach czas reakcji oraz droga hamowania znacznie się wydłużają.

wypadek-kornica4

wypadek-kornica2

wypadek-kornica

Policjanci przypominają, by:
– obserwować warunki w jakich się poruszamy, dopasować styl jazdy do zmian atmosferycznych,
– zadbać o stan techniczny pojazdu, sprawne wycieraczki i światła zapewnią dobrą widoczność,
– odpowiednio wcześnie sygnalizować planowane manewry,
– utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdów poprzedzających,
– nie śpieszyć się – nadmierna prędkość jest jedna z głównych przyczyn wypadków
– stosować się do przepisów ruchu drogowego i obowiązującego oznakowania,
– bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa,
– nigdy nie kierować pod wpływem alkoholu,

Piesi:
– powinni korzystać z wyznaczonych dla nich przejść,
– powinni przed wejściem na jezdnię upewnić się czy mogą bezpiecznie przejść,
– nie powinni wchodzić nagle na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów i innych przeszkód,
– poza miastem powinni poruszać się poboczem po lewej stronie drogi
– powinni także używać odblasków
KPP

CZYTAJ TAKŻE