Nawet 100 tys. zł. do zdobycia

12 projektów z naszego powiatu będzie rywalizować o dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywać się będzie od 24 kwietnia do 19 maja. Przypomnijmy, każdy z pomysłów w danym powiecie może liczyć na kwotę od 50 do 100 tys. złotych.

Oddać głos będzie można na kilka sposobów – elektronicznie poprzez generator zamieszczony na stronie internetowej budżetu, korespondencyjnie na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego lub wrzucając go do urny, która znajdzie się na parterze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. O wyborze będą mogły decydować osoby od 16 roku życia, mieszkające na terenie danego subregionu.

Wśród zgłoszonych projektów, z terenu powiatu krapkowickiego znalazły się następujące: rozbudowa i renowacja skateparku w Zdzieszowicach, akcja sterylizacja – zapobieganie bezdomności zwierząt, budowa strzelnicy przy Zespole Szkół w Gogolinie, Festiwal Grochu, Olimpiada Sportowa, Kultura od kuchni, Podróż w czasie do XVIII wieku, Żyrowski szlak turystyczny, „W jesieni życia z kulturą nam do twarzy” i „Tęczowi tropiciele badają świat”.

Pieniądze otrzymają zadania, które zdobędą największą liczbę głosów.
Powiat Krapkowicki