Napad rabunkowy w krapkowickim salonie gier

Zarzut rozboju usłyszał 33-letni mężczyzna zatrzymany przez krapkowickich kryminalnych, podejrzany o napad rabunkowy w jednym z salonów gier. Mężczyzna szarpiąc się z pracownicą, doprowadzając ją do stanu bezbronności, ukradł z kasy gotówkę oraz telefon poszkodowanej. Podejrzanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Prokuratur ze Strzelec Opolskich na wniosek śledczych zastosował dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju wobec mężczyzny podejrzanego o napad rabunkowy w jednym z krapkowickich salonów gier.
33 – letni podejrzany, mieszkaniec Krapkowic został ustalony przez krapkowickich policjantów po tym, jak 4 czerwca br. po wejściu do jednego z salonów gier nagle zaatakował pracownicę. Podejrzany szarpiąc się z kobietą doprowadził do jej upadku w wyniku którego pracownica doznała obrażeń ciała.

Po doprowadzeniu do stanu bezbronności, mężczyzna skradł sakwę z pieniędzmi oraz telefon poszkodowanej. Łączna wartość strat została określona na kwotę 1100zł. Podejrzany kradnąc mienie uciekł salonu gier.

Realizując przez kilka ostatnich dni czynności w tej sprawie, zbierając dowody i ustalając świadków kryminalni z Krapkowic ustalili, że jeden z typowanych mężczyzn może mieć związek z rozbojem. Podejrzany zatrzymany w niecały tydzień po dokonanym rozboju trafił do policyjnego aresztu.

Po wykonaniu czynności z zatrzymanym mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju do którego się przyznał.

Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
KPP