Nagrodzeni przez Komendanta Wojewódzkiego

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu inspektor Jarosław Kaleta docenił zaangażowanie krapkowickich policjantów. Nagrodę specjalną otrzymali funkcjonariusze, którzy doprowadzili do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku drogowego w którym ucierpiała 13-letnia Wiktoria.

Bulwersujące opinię publiczną zdarzenie, gdzie 13-letnia Wiktoria w stanie bezpośredniego zagrożenia życia trafia do szpital po potrąceniu przez samochód, którego kierowca nie zatrzymuje się, nie udziela pomocy i ucieka odbiło się szerokim echem.

To była jedna z tych spraw którą, żyli nie tylko policjanci lecz również mieszkańcy i lokalne media. Sprawa, która dzięki wytężonej pracy krapkowickich policjantów już po dwóch tygodniach doczekała się wyjaśnienia i zatrzymania podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu analizując prowadzone czynności, nakład pracy, osobiste zaangażowanie, poświęcenie czasu wolnego oraz efekty drobiazgowej pracy operacyjnej postanowił nagrodzić kryminalnych z Krapkowic.

Wczoraj na zwołanej odprawie z rąk pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach podinsp. Jarosława Żaka, naczelnik wydziału kryminalnego asp. sztab. Leszek Cieśliński oraz dwaj funkcjonariusze operacyjni zespołu dochodzeniowo-śledczego otrzymali rozkazy personalne Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu i nagrodę za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych jak również zaangażowanie w ochronę życia i zdrowia.
KPP