MŁODZI ZDOLNI: Nagrał filmik, by przybliżyć Francuzom Krapkowice

W ubiegłym tygodniu na serwisie YouTube ukazał się film przedstawiający, w bardzo interesujący sposób, nasze miasto. Postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z jego twórcą, Dominikiem Pientką, którego materiał w dniu wywiadu miał na swoim koncie ponad 2 tysiące wyświetleń.

Na początek chciałbym zapytać skąd pomysł na taki film?

D: Ten filmik o naszym mieście był zadaniem domowym, zadanym przez Księdza Bogusia, który prowadzi lekcje religii w mojej szkole. 24 lipca, w ramach Światowych Dni Młodzieży, odwiedzi nas bardzo duża grupa Francuzów i właśnie takie filmiki jak ten mają pomóc im już teraz, chociaż trochę poznać Krapkowice.

Jak dużo czasu poświęciłeś na stworzenie tego wideo?

D: Planowanie tego jak ma wyglądać ten film, co chciałbym w nim pokazać, rozpocząłem na tydzień przed nagraniami. Później kolejny tydzień zajęły mi nagrania i montaż. Duży udział w moim projekcie ma mój klubowy trener, Pan Łukasz Rogacewicz, który udostępnił mi niezbędny do zrealizowania takiego materiału sprzęt. Logo SKY-MEDIA, które widoczne jest na końcu mojego filmu, jest znakiem firmy Pana Łukasza.

Właśnie o sprzęt chciałem zapytać, jakich narzędzi używałeś podczas nagrań?

D: Korzystałem głównie z drona, który umożliwia nagrywanie z powietrza. Taki sposób rejestrowania obrazu, pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów.

Nagrywanie tego typu urządzeniem to skomplikowana sprawa?

D: Dla mnie nie było to nic trudnego. Lubię robić zdjęcia, zajmuję się tworzeniem grafiki i obsługa takiego sprzętu nie była dla mnie problemem.

Czy to pierwsza taka produkcja na Twoim koncie?

D: Film o Krapkowicach jest pierwszym, który cieszy się większą popularnością, ale już od dłuższego czasu interesuje się tego typu rzeczami. Już w szkole podstawowej ciekawiła mnie fotografia, lustrzanki czy tworzenie filmików. Z czasem stało się to moją pasją i chciałbym w przyszłości nadal się tym zajmować.

Na koniec pytanie dotyczące ŚDM: czy oprócz tego filmu, w jakiś inny sposób angażujesz się w organizację tego wydarzenia?

D: Tak jak mówiłem na początku nasze miasto ma odwiedzić liczna grupa Francuzów. Potrzebnych będzie dużo wolontariuszy do organizacji tego spotkania, ja zapisałem się do grupy, zajmującej się oprowadzaniem gości po Krapkowicach.
KB, TO, fot. kadr z filmu

Zobacz filmik tutaj: