Naczelnicy odeszli na emeryturę

Zeszły tydzień był ostatnim w karierze zawodowej dwóch naczelników z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.  Z udziałem Komendanta Powiatowego Policji oraz współpracowników odbyło się uroczyste pożegnanie asp. sztab. Kazimierza Pawełko i asp. sztab. Leszka Cieślińskiego. Dla krapkowickiej jednostki odejście na emeryturę dwóch najważniejszych naczelników to duża strata.

Pracę w policji zakończyli: zastępca naczelnika Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego asp. sztab. Kazimierz Pawełko. Funkcjonariusz od zawsze związany z Krapkowicami z ponad 38-letni stażem pracy z tego 30 lat pracy w mundurze. Zastępca Naczelnika swoją karierę zawodową rozpoczął w grudniu 1986r od pracy w podstawowych stanowiskach funkcjonariusza patrol interwencyjnego i dzielnicowego. W sierpniu 1990r mianowany na stanowisko kierownika Referatu Dzielnicowego KPP w Krapkowicach a następnie po trzynastu latach nienagannej pracy na stanowisko zastępcy naczelnika Wydział Prewencji i RD w KPP Krapkowice.

Asp. sztab. Leszek Cieśliński służbę w krapkowickiej jednostce zakończył na stanowisku Naczelnika Wydział Kryminalnego. Funkcjonariusz również z 30 letnim stażem służby i ponad 33 letnim stażem pracy. Naczelnik Wydziału Kryminalnego rozpoczął służbę w Olsztynie, gdzie po dwóch latach przeniósł się do Krapkowic. Pełnił służbę na podstawowych stanowiskach w plutonie patrolowo interwencyjnych w ruchu drogowym i na dzielnicy. Od czerwca 1994r związał swoją karierę zawodową z Wydziałem Kryminalnych również zaczynając od podstawowych stanowisk. Po 13-latach pracy, w październiku 2007r awansował na stanowisko naczelnika Wydział Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

W przeddzień przejścia na emeryturę policjantów żegnali – kierownictwo, koleżanki i koledzy z krapkowickiej komendy. Komendant Powiatowy podinsp. Jarosław Żak dziękując funkcjonariuszom za wieloletnią, oddaną i rzetelną służbę uhonorował ich pamiątkowymi dyplomami.

Odejście na emeryturę dwóch najważniejszych naczelników, funkcjonariuszy cieszących się najwyższym zaufaniem współpracowników, zajmujących się najtrudniejszymi sprawami to duża strata dla krapkowickiej jednostki.


KPP