Na ulice nie trafi ponad kilogram narkotyków

Policjanci z Gogolina zatrzymali dwóch mężczyzn i młodą kobietę podejrzewanych o przestępczość narkotykową. Pierwszy wpadł podczas prowadzonych czynnościami poszukiwawczych. Drugi został zatrzymany w trakcie kontroli drogowej. Do tych spraw, w trakcie przeszukań mieszkań i pomieszczeń gospodarczych kryminalni z Gogolina zatrzymali jeszcze jedną młodą kobietę. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków. Za takie przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło 12 stycznia br. 30-letni Mariusz K. poszukiwany przez policjantów w związku z wyrokami za wcześnie popełnione przestępstwa został zatrzymany w Krapkowicach. W trakcie kontroli przenoszonego bagażu okazało się, że poszukiwany ma przy sobie narkotyki. Przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych zakończyły się zabezpieczeniem prawie 300 gramów marihuany i amfetaminy.

Drugi z podejrzanych 27-letni Szymon C. wpadł w Gogolinie (20 stycznia) podczas kontroli pojazdu. Kryminalni z gogolińskiego posterunku zauważyli mężczyznę poruszającego się volkswagenem. Według ich ustaleń, mężczyzna mógł mieć związek z przestępczością narkotykową. Przypuszczenia szybko się potwierdziły. Policjanci sprawdzając kierowcę znaleźli przy nim kilkanaście tabletek extazy.
27-letni mężczyzna w swoim mieszkaniu w Gogolinie oraz w mieszkaniu swojej 21-letniej dziewczyny przechowywał jeszcze blisko kilogram narkotyków. Kryminalni z Gogolina po przeprowadzonych przeszukaniach zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy, marihuany, ponad 70 tabletek extazy oraz metaamfetaminę w postaci kryształów.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających do którego się przyznali.
30-latek mieszkaniec Krapkowic zaraz po czynnościach związanych z ujawnianiem narkotyków został przewieziony do zakładu karnego, gdzie już odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Natomiast 27-latek sobotnią decyzją Sądu w Strzelcach Opolskich został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 21-letnia mieszkanka Krapkowic została oddana pod dozór Policji.

Teraz podejrzanym grozi kara nawet 10 lat więzienia.
KPP