Można? Można. Place zabaw skoszone

Po naszym artykule dotyczącym stanu placu zabaw przed blokami na os. 1000 lecia odezwali się nasi Czytelnicy. Tak duży odzew świadczył o tym, że problem faktycznie istnieje.

Problem placu zabaw poruszyliśmy w artykule poniżej.

Na naszym profilu facebookowym zaczęły pojawiać się komentarze dotyczące stanu placu zabaw, które są zaniedbane, zarośnięte i w ogóle nieprzygotowane do zabaw w wakacje.

Na „dole” w Otmęcie był plac zabaw na ul. Tuwima. Pozabierali kilka tygodni temu wszystkie sprzęty ponieważ miasta nie stać na wykupienie tego terenu. – pisze jedna z naszych Czytelniczek. – Drugi i ostatni „a’la” plac zabaw jest przy ul. Górnej. Ani jednej porządnej huśtawki czy piaskownicy. Stare rupiecie. Dlaczego na tak potężne osiedle jakim jest dół Otmętu nie ma ani jednego placu zabaw? Porządnego placu zabaw. Wstyd. W Gogolinie obok Liceum jest plac , z którego krapkowickie władze powinny wziąść przykład.

Po naszym artykule i po interwencji naszych Czytelniczek trawa została skoszona, a tym samym chaszcze oraz świetne środowisko dla kleszczy zniknęły.

Miejmy nadzieję, że teraz o nasze dzieci i ich wolny czas, będzie się dbało regularnie.
SM, fot. Czytelniczka