Most kolejowy zostanie zamieniony w dwupasmową szosę już w 2017r.

W ostatni dzień marca doszło do spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy z przedstawicielami Starostwa Powiatowego. Uzgodniono, że na miejscu mostu kolejowego powstanie dwupasmowa szosa.

most kolejowySpotkanie było krótkie, ale bardzo treściwe. Panowie doszli do wniosku, że budowanie kolejnych rond na ulicach naszego miasta nie odciąży go z nadmiernego ruchu i nie rozładuje korków. Poza tym postanowili w końcu mówić jednym głosem dla dobra mieszkańców.

Dwupasmowa szosa ma udrożnić przepływ ruchu drogowego, co ma być widoczne już od samego jej otwarcia. Powstanie ona na przęsłach dotychczasowego mostu kolejowego, ale wzmocnionych już od samego dna Odry. Projekt zakłada także poszerzenie i wzmocnienie nasypów prowadzących do mostu.

Pieniądze na zbudowanie szosy mają pochodzić z budżetu gminy, starostwa, wojewódzkiego zarządu dróg i tajemniczego inwestora.

– Narazie nie chcemy zdradzać kto to jest – mówi jeden z uczestników spotkania. – Możemy jedynie powiedzieć, że zdecydował się on częściowo wspomóc projekt, a częściowo udzielić instytucjom pożyczki. Według wyliczeń spłacenie całej kwoty miałoby zakończyć się w 2033r. Ale myślę, że dla naszych mieszkańców warto.

Budowa ma ruszyć już w kwietniu tego roku, a jej zakończenie planuje się na wrzesień 2017r.

I wszystko byłoby piękne, gdyby nie fakt, że to… prima aprillis.
KE