Mistrzowie Polski z Klubu ENSO

12.05.2019 roku 7 reprezentantów Klubu Karate-Do ENSO uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Karate: Jakub Bajorek, Wiktoria Kuchnia, Aleksandra Kuchnia, Dagmara Ostrowska, Syriana Mańka ( wszyscy sekcja Gogolin ), Maksymilian Cichon oraz Kamil Faszynka ( sekcja Walce).

Do rywalizacji na 4 planszach stawiło się blisko 150 zawodników . Zawody rozgrywano w Kata indywidualnym, kata drużynowym , kumite indywidualnym , walkach w parterze oraz testach siły. To był dobry dzień dla zawodników Klubu ENSO ponieważ wywalczyli 8 Tytułów Mistrzów Polski i medali złotych , jeden medal srebrny oraz 3 brązowe.

Nasza najmłodsza zawodniczka Aleksandra Kuchnia spisała się rewelacyjnie pokonując wszystkie swoje rywalki i wywalczyła złoto . Jakub Bajorek wywalczył trzy medale złote i tytuły Mistrza Polski w : – Kumite indywidualnym, – kata indywidualnym oraz – kata drużynowym. Tym samym utrzymał Mistrzowskie tytuły z ubiegłego roku.

Równie doskonale spisała się Wiktoria Kuchnia, która również wywalczyła trzy medale złote , podobnie jak Kuba w Kata indywidualnym, kata drużynowym oraz kumite. Mistrzynią Polski została również Dagmara Ostrowska , która pokonała swoje rywalki w kata indywidualnym. Dagmara wywalczyła również medal brązowy w Kata drużynowym. Wicemistrzynią Polski w kata indywidualnym została Syriana Mańka , dorzucając Złoty medal w Kata Drużynowym. Medal brązowy w kata drużynowym zdobyli Maksymilian Cichoń oraz Kamil Faszynka ( sekcja Walce ). To bardzo dobry wynik mając na uwadze że konkurencje były licznie obsadzone, bo startowało ponad 20 zawodników w kategoriach. Jakub Bajorek w Kata indywidualnym musiał rywalizować z dużo starszymi zawodnikami od siebie, ponieważ podział był ze względu na stopień, a ponieważ Kuba ma 1 kyu mimo lat 14 miał praktycznie samych zawodników starszych z grupy juniorów i seniorów ( co widać na zdjęciu z podium ). Tym bardziej cieszy że pokonał swoich rywali i stanął na najwyższym stopniu .

Podziękowania dla organizatora Tomasza i Doroty Wysockich za gościnę i świetne zawody. Podziękowania również dla naszego niezawodnego sędziego Lucjana Lubaszki, który sprawnie i obiektywnie sędziował zawody . Podziękowanie za wypożyczenie Busa od firmy Mateusz Trans z Wysokiej, którym mogliśmy szczęśliwie dojechać na zawody i z powrotem. . Podziękowania dla : – Gminy Gogolin, – Gminy Walce i – Powiatu Krapkowickiego , których dotacje pozwoliły nam na przygotowanie i udział w Zawodach. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników, którzy spisali się rewelacyjnie. Jestem z WAS mega dumny.