Mikołaj z Klubem Karate-Do ENSO

9 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Sportowej na os XXX-lecia do udziału w Mikołajkowym Turnieju Rodzinnym zgłosiło się ponad stu uczestników – 51 dzieci wraz z rodzicami i krewnymi. Sala tętniła życiem, kiedy całe rodziny przyszły by aktywnie i wesoło spędzić sobotnie popołudnie.

Turniej rodzinny rozpoczęliśmy od szkolenia z psem. Rumba, tak wabi się suczka labradora – uwielbia zabawy i spotkania z dziećmi , co jest doskonałą okazją by przypomnieć zasady zachowania w razie ataku psa.

Po omówieniu ogólnych zasad zachowania przyszedł czas na praktyczne ich sprawdzenie. Wszystkie dzieci przyjęły „pozycję żółwika” a Rumba sprawdzała czy nie wystają uszy i palce. Wiele śmiechu było , kiedy Rumba starała się znaleźć ucho lub palce dzieci, ale wszyscy dzielnie poddali się próbie. Warto jest przypominać i szkolić się , by w razie potrzeby wiedzieć jak się zachować kiedy wystąpi zagrożenie. Na koniec każdy mógł pogłaskać Rumbę, która była szczęśliwa wśród tylu dzieci.

Następnie rozpoczęliśmy konkurencje sportowe, w której startowały zarówno dzieci jak i ich bliscy. Radość na twarzach dzieci , głośny doping i niesamowita atmosfera – tak właśnie przebiegał Mikołajkowy turniej rodzinny. Najmłodszą uczestniczką była dwuletnia Sonia Nowak , która wraz z rodzicami bawiła się na sali. Rozgrywane kolejno konkurencje sportowe były zapisywane , by na koniec wyłonić zwycięzców.

Kiedy zakończyły się konkurencje sportowe przystąpiono do podliczania wyników a wtedy wszyscy zgromadzili się na środku sali by uczestniczyć w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Po omówieniu ogólnych zasad ,kolejno każde dziecko mogło samo spróbować wykonać masaż serca. To ważne by cały czas pogłębiać wiedzę teoretyczną ale również praktyczną – by w razie sytuacji zagrożenia życia wiedzieć jak postąpić.

Kiedy szkolenie dobiegło końca , można było przejść do dekoracji zwycięzców. Choć dzieci było dużo więcej niż miejsc medalowych , nie było przegranych , ponieważ każdy startujący otrzymał nagrodę i dyplom uznania. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo medale. * Oto wyniki poszczególnych konkurencji :

1 – miejsce – Sonia Nowak 2 – miejsce – Martyna Ostrowska 3 – miejsce – Franciszek Krawiec i Milan Zieliński * 1 – miejsce – Zosia Ogórczak 2 – miejsce – Natalia Skałecka 3 – miejsce – Michalina Gradek i Alicja Chałuś * 1 – miejsce – Matylda Górska 2 – miejsce – Kaja Gradek 3 – miejsce – Adam Janowski i Hania Lubaszka * 1 – miejsce – Mateusz Szmit 2 – miejsce – Szymon Orawczak 3 – miejsce – Cichoń Marek i Michał Wietrzyk * 1 – miejsce – Kacper Faszynka 2 – miejsce – Paweł Szczepanek 3 – miejsce – Jan Daszkiewicz i Stefan Lorens * 1 – miejsce – Maksymilian Cichoń 2 – miejsce – Emilia Krumpietz 3 – miejsce – Paweł Szmit i Syriana Mańka * 1 – miejsce – Mateusz Wietrzyk 2 – miejsce – Lukas Krumpietz 3 – miejsce – Ostrowska Dagmara i Jakub Witek * 1 – miejsce – Lubaszka Joanna 2 – miejsce – Jakub Bajorek 3 – miejsce – Marsel Chałuś i Oliwer Lech.

Wspólne zdjęcie pozwoliło uwiecznić te spędzone chwile na rodzinnym aktywnym wypoczynku. Praca osób, które zaangażowały się w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie szkoleń i turnieju przyniosła wielkie efekty – to UŚMIECH na twarzach dzieci, który jest największą zapłatą za ciężką pracę. Cóż może być cenniejszego niż radość naszych dzieci , które cieszyły się z możliwości wspólnej zabawy z bliskimi . Nagrody od Mikołaja to tylko dodatek do tego aktywnego sobotniego popołudnia.

Organizatorem turnieju był Klub Karate-Do ENSO a impreza dofinansowana była ze środków dotacji Gminy Krapkowice. Wielkie podziękowanie wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i spędzony czas. Wielkie ukłony osobom , które pomogły przy organizacji : Justyna Spilarewicz, Lucjan Lubaszka, Szczepan Barański , Jakub Bajorek i Joanna Lubaszka.

Prezes Klubu Karate-Do ENSO Janusz Bajorek