Maturzyści na opolskim salonie

25 września w Opolu odbył się coroczny Salon Maturzystów, w którym wzięli udział uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, w tym z naszego powiatu.

Maturzyści na opolskim saloniePo raz kolejny Politechnika Opolska udzieliła swoich gościnnych progów organizatorom Salonu. Maturzyści mogli przypomnieć sobie wymagania egzaminu dojrzałości z poszczególnych przedmiotów, zapoznać się z ofertą licznych przedstawicieli uczelni wyższych oraz wziąć udział w ciekawych wykładach, jak na przykład „Licencja na biznes, czyli kontynuacja konkursu Syriusz zakłada firmę”. Spotkania prowadzone były przez ekspertów z OKE we Wrocławiu, n.in. Agnieszkę Sibigę, Mieczysława Fałata czy Beatę Pawlikowską.

– Teraz to już w ogóle mam wrażenie, że nie zdam tej matury – mówi jedna z uczennic ZS im. J. Kilińskiego – Po tym wykładzie wszystko mi się pomieszało, strasznie dużo tych wiadomości.
– E tam, matura to bzdura – dorzuca jej koleżanka.

Zaproszeni goście mogli też brać udział w konkursach, a także poznać robota, będącego dziełem opolskich studentów. Salon odwiedził również wojewoda opolski Ryszard Wilczyński, który rozmawiał osobiście z maturzystami z Kilińskiego.
Maturzyści na opolskim salonie3 Maturzyści na opolskim salonie2

 

 

 

 

 

 

GP