MarkFryderyk Di Maggio w półfinale wyborów Mistera Polski 2017!

4 marca w Rzeszowie odbył się kolejny etap wyborów Mistera Polski. Do półfinału zakwalifikował się krapkowiczanin MarkFryderyk Di Maggio, który wyróżnił się podczas ćwierćfinału i dostał się do kolejnego etapu. Przed nim jeszcze jednak dużo pracy.

O tym, że krapkowiczanin MarkFryderyk Di Maggio dostał się do ćwierćfinału pisaliśmy na początku lutego.

Tym razem mamy kolejną dobrą wiadomość – MarkFryderyk wyróżnił się podczas ćwierćfinału i dostał się do kolejnego etapu – do półfinału. Jak przebiegał kolejny etap eliminacji?

– Ćwierćfinał składał się z kilku naszych wyjść na scenę. – relacjonuje dla naszego portalu półfinalista. – Najpierw musieliśmy pokazać się w stylizacji Ozonee, podczas której na wybieg wychodziliśmy sami, a potem nastąpiła prezentacja całej trzydziestki kandydatów. W drugim wyjściu byliśmy ubrani w spodnie jeansowe i białą koszulkę na ramiączkach, którą musieliśmy rozerwać. Moim hasłem było: „Dzisiaj nie przyjechałem nawijać makaron na uszy, ale zrobić gorące show”.

fot. Wojtek Mosiołek

Krapkowiczanin, który miał numer 21, usłyszał od Klaudii Wiśniewskiej, że ta bardzo lubi wymawiać jego nazwisko. Popisał się także podczas prezentacji talentów, wykonując utwór Michaela Bubble’a „Everything”. Do tego występu przygotowała go Żaneta Plotnik z Klubu Wokalisty. Jak się okazało – z sukcesem!

– To były bardzo krótkie, ale intensywne próby. – opowiada nam Żaneta Plotnik. – Okazało się, że MarkFryderyk jest uzdolniony wokalnie i aktorsko. Duch sportowca sprawił, że potrafi pracować, więc z dnia na dzień robił zaskakujące postępy. Jestem z niego dumna, że podjął walkę pracy wokalnej i artystycznej, bo ma ku temu zdolności.

Całość ćwierćfinału zakończyła prezentacja kandydatów w garniturach.

– Zgrupowanie półfinałowe to pierwsze przygotowania, podczas których wybierani są ci, którzy będą walczyć o tytuł Mistera Polski w finałowej gali. – informuje organizator konkursu.

Półfinał odbędzie się w czerwcu. Do tego wydarzenia MarkFryderyk chce się bardzo dobrze przygotować, dlatego podjął współpracę z trenerem personalnym, medalistą IFBB Europe Łukaszem Babiakiem.

– Mark już wcześniej trenował lecz miał krótką przerwę dlatego pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od treningu na kilka partii (plecy, klatka, barki), by „rozruszać” i przyzwyczaić organizm do pracy z obciążeniem. – relacjonuje Łukasz Babiak po pierwszym treningu z MarkFryderykiem. – Mimo że kolega ma dość dużo siły, co pozytywnie mnie zaskoczyło wybraliśmy trening objętościowy. Ten rodzaj treningu pozwala napędzić metabolizm na cały dzień. Jest to metoda, przy której nie używamy zbyt wielkich ciężarów, natomiast robimy dużo powtórzeń (dlatego nazywamy ten trening objętościowym). Jest to klasyczny rodzaj treningu, trochę zapomniany przez ostatnie 20 lat, lecz bardzo skuteczny w mojej opinii. Robimy średnio 5 ćwiczeń tylko po jednej serii, która liczy od 50 do 100 ruchów (w pierwszym tygodniu 50-100 później 100 bez opcji na mniejszą ilość powtórzeń). W tym wypadku najważniejsza jest odpowiednia technika przez cały czas wykonywania danego ćwiczenia, dlatego skupiamy się właśnie na tym, a nie na dużym obciążeniu, które tak na prawdę nie jest jakoś strasznie potrzebne do uzyskania miłej dla oka fit sylwetki.

Jak zatem widać naszego kandydata czeka sporo pracy. Wszak zostanie Misterem Polski to nie lada wysiłek.

– Najlepsze warunki zaoferowała nam Synergia Fitness, dlatego tam właśnie będą prowadzone treningi. – mówi MarkFryderyk.

– Mamy 12 tygodni, czyli całkiem dobry czas na transformację. – dodaje Łukasz Babiak. – To na czym głównie nam zależy to poprawa proporcji (dążymy do sylwetki w kształcie litery V) dlatego postaramy się rozbudować mięśnie grzbietu oraz brzucha, a także spalić zbędną tkankę tłuszczową z okolic dolnej części brzucha i boczków.

Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć chłopakom konsekwencji i uzyskania oczekiwanych efektów. Półfinał w czerwcu. Czy MarkFryderyk ma szansę?

– W całym przygotowaniu najważniejsze jest dla nas dobre zdrowie i samopoczucie przyszłego Mistera. O efekty raczej się nie martwię, Mark to bardzo zmotywowany chłopak. – mówi Łukasz Babiak.
GP

One thought on “MarkFryderyk Di Maggio w półfinale wyborów Mistera Polski 2017!

Comments are closed.