Maja Kopeć jak Agnieszka Radwańska

25 listopada o godz. 16:30 w Domu Pomocy Społecznej „Anna” odbyło się spotkanie autorskie mieszkańców DPS-u z Mają Kopeć.

1.spotkanie z mają kopeć (2)Maja Kopeć to młoda pisarka, która wydała niedawno książkę pt. „Całkiem (nie)szczęśliwa historia”. Maja opowiadała o tym jak doszło do napisania tej książki.
– Piszę dużo, ale najlepiej mi się pisze, gdy w domu ciągle coś się dzieje. – mówiła Maja. – Gdy byłam przez jakiś czas sama w domu nie napisałam wtedy nic. Najpierw pokazywałam poszczególne fragmenty mojej mamie i nauczycielowi i tak naprawdę to on uznał, że jest to na tyle dobre, że można to wydać.

W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie ZS im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach, Tobiasz Ociepka i Kamil Huras, którzy kręcili film ze spotkania i współprowadzili je.

– Mam nadzieję, że tego typu spotkania otworzą nasz dom na mieszkańców Krapkowic – mówiła dyrektor DPS-u Dorota Dobiecka – Nie jesteśmy zbyt dużą placówką, ale bywałam w zdecydowanie większych i w naszej czuć taką prawdziwą miłość. Mai życzę, aby jej osoba była wzorem dla wielu młodych ludzi.

1.spotkanie z mają kopeć (1)Mieszkańców domu interesowało wiele rzeczy, dzięki czemu zadawali młodej autorce, a także jej rodzicom, pytania.
– Pani jest jak Agnieszka Radwańska – mówił jeden z mieszkańców – Ona też gra dla przyjemności, a nie dla pieniędzy.

Wieczór autorski był okazją do spotkania się dwóch pokoleń. Jego organizatorami byli DPS „Anna” oraz Grzegorz Podsiadło.

Już niebawem na naszym portalu ukaże się wywiad z Mają Kopeć.
KE

CZYTAJ TAKŻE

 

One thought on “Maja Kopeć jak Agnieszka Radwańska

Comments are closed.