Krok od tragedii

Było o krok od tragedii, gdy nietrzeźwy 16-latek zabrał samochód rodziców i wybrał się na przejażdżkę. Później po kolizji nie zatrzymując się do policyjnej kontroli próbował uciekać. Inny nastolatek, będąc na ucieczce z ośrodka wychowawczego, włamał się do sklepu. Sprawami obu zajmie się teraz sąd rodzinny.

W nocy z 25/26 lipca 16-latek z gminy Strzeleczki pod nieobecność rodziców, którzy przebywają za granicą postanowił „pożyczyć” stojący w garażu samochód. Przejażdżka po miejscowościach zakończyła się w Łowkowicach kolizją z hydrantem, zniszczeniem Opla Zafiry, próbą ucieczki przed krapkowickimi policjantami, pobytem w szpitalu w Opolu w związku z objawami zatrucia. Ta interwencja policji znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym do którego w najbliższych dniach funkcjonariusze skierują wniosek na nieletniego za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i bez uprawnień. Badanie alkotestem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Umieszczeniem 16-latka w ośrodku wychowawczym dla nieletnich zakończyła się kolejna interwencja policjantów w Zdzieszowicach, którzy wyjaśniali okoliczności związane z włamaniem do altanki ogrodowej w Żyrowej i włamaniem do jednego ze zdzieszowickich sklepów. W trakcie ustaleń kryminalni wytypowali 16-latka. Po jego zatrzymaniu okazało się, że nieletni jest na niepowrocie z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nieletni przyznał się do włamań w trakcie których kradł artykuły spożywcze i alkohol. Kryminalni ze Zdzieszowic po wykonaniu z 16-latkiem wszystkich czynności odwieźli go z powrotem do ośrodka wychowawczego.

Te zdarzenia pokazują, jak ważne jest poświęcanie uwagi dzieciom i nastolatkom zwłaszcza w czasie wakacji. Często to właśnie nadmiar wolnego czasu pozwala im eksperymentować. Mając wiedzę z kim się spotykają, gdzie chodzą i co robią, możemy zapobiec wielu niebezpiecznym dla młodych ludzi sytuacjom.

krok od tragedii
KPP