Krapkowicka Orkiestra Dęta zdobyła drugie miejsce w Lichyni

 

Już dziś na krapkowickim rynku będzie można powitać lato wraz z Krapkowicką Orkiestrą Dętą. Zostaną zaprezentowane m.in. utwory, dzięki którym Orkiestra zdobyła drugie miejsce na jubileuszowym przeglądzie orkiestr dętych.

25. jubileuszowy Przegląd Orkiestr Dętych odbył się w Lichyni. Wzięło w nim udział 21 orkiestr podzielonych na trzy kategorie:  orkiestry młodzieżowe, duże orkiestry i kapele.

Każda z nich w ciągu 20 minut miała zaprezentować marsza, utwór na orkiestrę i instrument solo. Zgodnie z regulaminem dwa z nich powinny były pochodzić z kultury niemieckiej.

Krapkowicka Orkiestra Dęta zaprezentowała utwory: „Deutschmeister Regiments Marsch (Wilhelm August Jure), „Wir Musikanten” (Kurt Gäble)  i „Let me Entertain You” (Don Campbell). To właśnie dzięki nim ponownie zdobyła drugie miejsce w kategorii orkiestr młodzieżowych.

– Do przeglądu przygotowywaliśmy się od marca tego roku, spotykając się co tydzień  na próbach, a w ostatnim czasie nawet co drugi dzień. – mówi Paweł Wiencek, prowadzący Krapkowicką Orkiestrę. – Wszystkich utworów oraz innych będzie można wysłuchać 23 czerwca na koncercie o 17:00 na krapkowickim rynku, na który serdecznie zapraszam.

GP, fot. PW