Krapkowice znów sławne w mediach ogólnopolskich

Problem nieumiejętnego poruszania się kierowców na nowym rondzie w Krapkowicach pojawił się w mediach ogólnopolskich. Portal interia.pl opisał sprawę po liście od jednego z mieszkańców Krapkowic.

Krapkowiczanin przedstawił fotografię ronda i zapytał jak powinien zachować się kierujący pojazdem, wjeżdżającym na rondo od strony Gogolina, względem wjeżdżającego od ul. Piastowskiej. Sytuacja przedstawiona na zdjęciu została wnikliwie przeanalizowana.
– Pierwszeństwo dla pojazdu nadjeżdżającego z prawej strony to elementarna zasada prawostronnego ruchu drogowego. Tyle tylko, że nie zawsze ma ona zastosowanie.  Nadrzędne w hierarchii są przecież znaki drogowe. – pisze autor artykułu”Zasada prawej strony na rondzie? Nie zawsze…” podpisujący się jako Polski kierowca – Ewidentne jest zatem, że pojazd wjeżdżający na rondo musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już na rondzie (na obwiedni) znajduje  się.

rondo z interiiPrzeanalizowano także inne warianty wjeżdżania na rondo, łącznie z hipotetyczną sytuacją, w której „kto znajdzie się wcześniej na rondzie, ten nabywa pierwszeństwa.”

– Zamiast typowo polskiego „w życiu go nie wpuszczę, muszę być pierwszy” proponuję zasadę miłego uśmiechu  i wyraźnego wskazania gestem ręki lub światłami : „jedź kolego, wpuszczam cię”. – dodaje autor artykułu. – Pamiętajcie też o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności i zasady ograniczonego zaufania. Jeżeli widzicie, że ktoś nadjeżdża ze znaczną prędkością,  lepiej podejrzewać, że jest to drogowy dureń i zrezygnować z przysługującego pierwszeństwa, niż potem przykro się rozczarować.

Od razu posypały się komentarze internautów (pisownia oryginalna):
~oloW tych Krapkowicach to chyba sprzedają prawa jazdy na bazarze, że takie pytania zadają…

~BenyAle co w tym rondzie jest trudnego?? jest znak ustap pierwszeństwa przepuszczam wszystkich na rondzie i wjezdzam pozniej przy wyjezdzie prawy kierunkowskaz i opuszczam rondo czemu zawsze z prostych spraw robi sie trudnosci??

~inzynierŚwietny przykład ronda, które nie powinno było powstać. Ciasne, problematyczne, korkujące miasto.

Po raz kolejny nasze miasto pojawia się w mediach ogólnopolskich. Tylko czy o taki rozgłos nam chodzi?
DM, fot. interia.pl
Cały artykuł w Interii przeczytasz tu.

One thought on “Krapkowice znów sławne w mediach ogólnopolskich

  • 16 lutego 2016 at 19:04
    Permalink

    to rondo to jedno wielkie nieporozumienie!! uważam ze powinno powstać ale miało wygladać całkiem inaczej. Ale skoro urzędasy wiedzą lepiej to może czas aby zwolnić ludzi którzy odpowiadają za projekt. ps. chętnie bym z nimi porozmawiał i udowodnił ze dzieci z podstawówki lepiej by to zaprojektowały.

Comments are closed.