Kolejny remont na autostradzie A4 i kolejne utrudnienia w ruchu w Krapkowicach i Gogolinie

Od poniedziałku 3 września rozpocznie się drugi etap tegorocznego remontu opolskiej autostrady. Prace mają objąć odcinek w kierunku Wrocławia. Może to oznaczać utrudnienia w ruchu także w samych Krapkowicach i Gogolinie. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że prace obejmą odcinek od 249,3 km do 256,7 km w kierunku Wrocławia (jezdnia północna), czyli od przejazdu awaryjnego za mostem na Odrze do przejazdu awaryjnego około 4 km za węzłem „Krapkowice”.

W ciągu pierwszych trzech dni mają zostać ustawione bariery separacyjne na jezdni południowej, a od 7 września planuje się zamknięcie jezdni północnej.

– Wraz z zamknięciem jezdni północnej zostaną wyłączone z ruchu łącznice północne węzła „Krapkowice” (w obrębie SPO Gogolin). – podaje GDDKiA. – Oznacza to, że z węzła nie będą mogli skorzystać kierowcy jadący autostradą od strony Katowic do Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW 423, 409) oraz kierowcy, którzy od Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW 423/409) chcieliby wjechać na autostradę w kierunku Wrocławia.

O objazdach będą informowały ustawione tablice przy drogach dojazdowych i na autostradzie.

Prace mają się zakończyć 31 października br.

GP, fot. GGKiA