Kolejny rekord na krapkowickim WOŚP-ie

15 stycznia w całej Polsce po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka. I choć ten finał odbywał się przy zdecydowanym sprzeciwie partii rządzącej, która zachęcała do bojkotowania wydarzenia, osiągnęła ona odwrotny skutek. W kraju padł rekord ilości zebranych pieniędzy. Podobnie jak w Krapkowicach.

Cóż, można powiedzieć przewrotnie, że tym razem to była naprawdę dobra zmiana: całodniowe emisje programów na żywo  podczas finału WOŚP przeniesiono z TVP do TVN. Dodatkowo tak agresywne zachęcanie do bojkotowania wydarzenia przez partię rządzącą i jej zwolenników przyniosło odwrotny skutek – Orkiestra zebrała rekordową ilość pieniędzy – ponad 62 miliony zł. A Orkiestra gra nadal…

– Dziękujemy Wam wszystkim za niesamowity Finał pełen wrażeń i cudownych emocji. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem potrafimy zdziałać coś naprawdę niesamowitego! – poinformowała WOŚP na swoim profilu fb. – Deklarowana kwota to 62418767 zł a przecież jeszcze nie skończyliśmy liczyć! Jesteście naprawdę niezwykli! Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna!

Rekord został odnotowany również w powiecie krapkowickim, w którym kwestowało 83 wolontariuszy. Na scenie Krapkowickiego Domu Kultury obywały się licytacje, w których można było zdobyć koszulki, kalendarze, a także przedmioty przekazane przez UMiG w Krapkowicach i starostę.

– Co roku staram się przekazać na licytację jakąś wyjątkową pamiątkę otrzymaną od odwiedzających nasz powiat artystów. – poinformował starosta Maciej Sonik, który w tym roku przekazał książkę „Przeznaczeni” z autografem i dedykacją Katarzyny Grocholi.

W sumie w naszym regionie zebrano 48 120,67zł oraz 100,98€.

Z kolei na terenie całego województwa było bardzo spokojnie.

– Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP. – informuje Komenda WojewódzkaPolicji. – Kontrolowali również, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. Funkcjonariusze nie zanotowali żadnych incydentów w związku ze zbiórką.

GP, fot. WOŚP, UMiG Krapkowice