Kolejne sukcesy w Kilińskim

Kolejne sukcesy w ZS im. J. Kilińskiego w Krapkowicach. Tym razem uczennice: Wiktoria Filipowsky, Emilia Cebula i Aleksandra Wilk zostały laureatkami ogólnopolskich konkursów.

DSC05999 (1)Wiktoria Filipowsky uczestniczyła w drugiej edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, który odbył się w Warszawie.  Uczestniczyło w nim 48 uczniów reprezentacyjnych 16 województw naszego kraju.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 11:45. Finaliści mieli do rozwiązania test składający się z 50 pytań przy czym 30 pytań było jednego wyboru punktowanych za 1 pkt., a pozostałe za 2 pkt pytania wielokrotnego wyboru. Jak stwierdziła część uczestników pytania były trudne i bardziej skomplikowane niż w poprzedniej edycji. Czas na rozwiązanie testu 45 minut. Podczas gdy komisja konkursowa sprawdzała prace uczestników, uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w pokazie w planetarium Centrum Mikołaja Kopernika. Bardzo ciekawe doświadczenie zwłaszcza, że niektórzy uczestnicy byli po raz pierwszy na takim pokazie. Następnie ogłoszono wyniki konkursu nagradzając 6 najlepszych prac, ale zanim mogło to nastąpić okazało się, że potrzebna jest dogrywka aby wyłonić zwycięzcę.

W sumie w rywalizacji uczestniczyło jesienią 301 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju i 7975 uczniów. Od grudnia 2014 r. do lutego 2015 r. 373 uczniów ze 192 szkół walczyło w etapach regionalnych, które wyłoniły po trzech najlepszych z każdego województwa.

Z kolei Aleksandra Wilk została laureatką konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

emilia i olaZ Kilińskiego w przesłuchaniach wystartowały dwie licealistki – Emilia Cebula, Aleksandra Wilk od kilku lat zaangażowane w działalność o charakterze wolontariatu. Emilia od ok. 2 lat działa w OSP w Strzeleczkach jako aktywny członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obecnie jest zastępcą trenera. Działała również jako wolontariusz w przedszkolu. Aktywnie uczestniczy w licznych szkolnych inicjatywach, np. organizacja kiermaszy charytatywnych. Prywatnie jest bardzo aktywną osobą i trenuje piłkę nożną. Aleksandra Wilk od ok. 3 lat pełni wolontariat w rodzinie zastępczej, pomagając dzieciom w nauce. W bieżącym roku była wolontariuszem wspierającym w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jej ogromną pasją jest śpiewanie, co stara się wykorzystywać w celach charytatywnych, mi.in. na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Barka” ze Strzelec Opolskich, Domu Pomocy Społecznej „Anna”, czy WOŚP. Uczestniczyła też w konkursie „Sejm Dzieci i Młodzieży”, starając się zagospodarować pustą przestrzeń na potrzeby krapkowickiej młodzieży.

Laureatką tegorocznej edycji została Aleksandra Wilk! Ale każda z uczestniczek zasłużyła na podziękowania za odwagę pokazania tego, co bezinteresownie z zapałem i poświęceniem robi dla innych. W maju, nasze wolontariuszki będą uczestniczyć w Wojewódzkiej Gali, podczas której zostaną uhonorowane nagrodami i dyplomami.
ZS im. J. Kilińskiego w Krapkowicach