MŁODZI ZDOLNI – Kolędujący Skórzak

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach zawsze chętnie pomagali potrzebującym. Wraz z pomocą nauczycielki Anny Wójcik postanowili nagrać świąteczną płytę z kolędami, na której znalazły się takie pieśni, jak „Cicha noc” czy „Jest taki dzień”.

Dochody z płyty zostały przeznaczone na pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Anna” w Krapkowicach. 150 płyt z kolędami sprzedało się w ciągu dwóch dni. Przedstawiamy wywiad z uczestnikami tego projektu.

kolęWokal: Karolina Witek
Skąd wziął się pomysł na powstanie właśnie takiej płyty?

Pomysł na powstanie takiej płyty podsunęła nam pani dyrektor i pani Ania Wójcik. My, dowiadując się, zareagowaliśmy bardzo pozytywnie i pełni zapału „weszliśmy do studia”.

Jakie to uczucie, że swoim głosem możesz pomóc potrzebującym?

Już samo uczucie pomagania jest czymś wspaniałym. Osobiście staram się to robić jak najlepiej. W tym przypadku kiedy pomaganie mogłam połączyć z pasją, czyli śpiewaniem, miałam wrażenie, że „chciało się” bardziej niż zwykle. Jestem przekonana, że każdy z wykonawców włożył w te kolędy dużo serca i ciepła, które poprzez dźwięki kierujemy ku potrzebującym.

Czy właśnie tak wyobrażałaś sobie pracę nad płytą?

Tak. Praca w Studiu Delta jest bardzo zbliżona do studia profesjonalnego. Cała otoczka, która towarzyszy naszym polskim artystom przy nagrywaniu płyty, była obecna również w naszym Skórzaku. Korzystając z okazji, dziękuję naszym kolegom realizatorom, którzy spisali się świetnie i również przyczynili się do tego, iż mogliśmy już na własnej skórze poczuć, jak to jest „pracować nad płytą”.

Chciałabyś w przyszłości nagrać podobną płytę lub własną autorską?

Oczywiście, że bym chciała. Autorska płyta jest marzeniem każdego wokalisty. Mam nadzieję, że w myśl twierdzenia, iż „marzenia się spełniają”, będę mogła pochwalić się własnym materiałem.

Brałaś już przedtem udział w nagrywaniu jakiejś płyty?

Nie brałam udziału w nagrywaniu płyty,  Ale wielokrotnie miałam okazję nagrywać pojedyncze utwory w studiach muzycznych.

Realizator: Bogusz Krzemiński

Jaką funkcję pełniłeś w tym projekcie?

Byłem realizatorem całej akcji.

Na czym polegała twoja praca?

Nagrywałem naszych wokalistów, czyściłem dźwięk, nadawałem całości ogólne brzmienie. Na równi ze mną pracował Maks Zakrawacz, z którym wymieniliśmy się pomysłami co do sposobu nagrywania i obrabiania dźwięku.

Jak bardzo twoja praca była ważna w wydaniu całej płyty?

Nasza rola była tam niezbędna, jednak nie brzmiało by to tak dobrze, gdyby nie utalentowani wokaliści. Co do efektu mojej pracy, to zrobiłem wszystko co w mojej mocy, jednak całokształt ocenią słuchacze.

Dziękuję za wywiad! Życzę Wam Wesołych Świąt i kolejnych udanych projektów.

A Czytelnikom naszego portalu Krapkowice24-7.com raz jeszcze życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie swoich najbliższych.
KH