Klub Karate Do ENSO idzie jak burza! 18 medali na Open European Championships

W dniach 1-3 lipca w Strzegomiu odbyły się Mistrzostwa Europy UITF, na których reprezentanci Klubu Do ENSO zdobyli aż 18 medali!

Jakub Bajorek, Asia Lubaszka, Marta Spilarewicz, Angelika Kamińska, Julia Reinert, Joanna Kogut, Szymon Weinert, Kuba Szkwarek, Jędrzej Kos, Lucjan Lubaszka i Janusz Bajorek – to zwycięski skład, który przywiózł z mistrzostw aż 18 medali: 9 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe. To rewelacyjny wynik na zakończenie sezonu startowego.

Ale to nie wszystkie sukcesy, ponieważ najlepszym zawodnikiem w Europie został Jakub Bajorek. Młody zawodnik zdobył dwa razy dwa razy Tytuł Mistrza Europy (w walkach i technikach specjalnych), srebro w walkach soft oraz brąz w układach.

Dwa mistrzowskie tytuły w walkach soft i układach oraz srebro w walkach zdobyła także Joanna Lubaszka.

Jestem dumny jako ojciec i trener. – mówi Janusz Bajorek, trener karateków. – Duma rozpiera mnie jako trenera, bo mamy worek medali. Z wielkim wzruszeniem i dumą patrzyłem na swoich zawodników, którzy walczyli znakomicie i dali z siebie wszystko stając wielokrotnie na podium.

Klub, pomimo wakacji, nie zwalnia tempa, ponieważ przed nimi kolejny cel – Mistrzostwa Świata w Argentynie w przyszłym roku.

– My jesteśmy gotowi i cały czas będziemy szykować formę – obiecuje Janusz Bajorek – potrzebne tylko wsparcie finansowe – może jakiś sponsor – by możliwe było przygotowanie i wyjazd do Argentyny. Liczymy na Waszą pomoc.

Liczymy na to, że nasi mistrzowie polecą do Argentyny, dzięki życzliwości innych osób. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasz portal Krapkowice24-7.com wspiera młodych i zdolnych z Klubu Karate Do ENSO Krapkowice-Gogolin-Głogówek.

mistrz europy jakub bajorek

enso2

Zobacz galerię zdjęć tutaj.

GP, fot. J. Bajorek

2 thoughts on “Klub Karate Do ENSO idzie jak burza! 18 medali na Open European Championships